vybíráme domácí mazlíčky
Zaujímavosti

Vyberáme domácich miláčikov

Premýšľate nad tým, že si do svojej domácnosti prinesiete nejaké domácich miláčikov? Lenže v dnešnej dobe si človek môže domov priniesť takmer akékoľvek zviera, je teda pomerne ťažké vybrať si domáceho maznáčika, pokiaľ teda po nejakom konkrétnom už dlhé roky netúžite. Zamerajme sa teraz na domácich miláčikov pre neustále zaneprázdnených ľudí a tiež na domácich miláčikov pre ľudí, ktorí majú času na rozdávanie. Nechajte sa inšpirovať, treba vám nejaký domáci maznáčik učaruje. 

Domáce Maznáčikovia pre ľudí, ktorí majú dostatok času 

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú neustále dostatok času, máme pre vás pár tipov – práve vám by sa hodili maznáčikovia, ako sú psíkovia alebo mačky. Psy a mačky sú teplomilná stvorenia, ktorá ku svojmu spokojnému životu potrebujú neustálu starostlivosť a pozornosť. Človek sa im musí venovať, nemôže ich nechať niekoľko dní o hlade. V prípade, že sa jeden deň o psy alebo mačky starať nemôžete, je nutné ich dať k známym alebo prípadne do psích či mačacích hotelov. 

Ďalšími takými miláčikov sú chameleóni, ktorí si síce dávajú na čas, než sa vám plne otvoria, ale neskôr to stojí naozaj za to. 

Domáce Maznáčikovia pre ľudí, ktorí majú času nedostatok 

V súčasnej dobe sa ale medzi nami nachádza viac tých, ktorí nemajú času nazvyš. Práve tí by chceli také miláčikov, ktorí nevyžadujú toľko pozornosti a o ktoré sa nemusia ľudia tak moc starať. K takýmto zvieratám patria najmä hady, ktorí sa kŕmia jedenkrát za štrnásť dní (sú to ideálne maznáčikovia pre tých, ktorí často cestujú, pretože sa im nemusí zháňať stráženie). 

Okrem hadov sa oplatí chovať i vodné korytnačky, ktoré sú ideálnymi prvými miláčikmi detí. Občas sa nakŕmi, občas sa im vyčistí terárium či akvárium a tým všetka starostlivosť končí. 

Odporúčame tiež jašterice, ktoré sú taktiež nenáročné, žaby alebo prípadne akvarijné rybičky, ktoré sa musia len pravidelne kŕmiť a jedenkrát za štrnásť dní sa im vymieňa voda v akváriu.