Čo nesmiete vo vozidle postrádať v zime?
Zaujímavosti

Čo nesmiete vo vozidle postrádať v zime?

Dnes vlastný automobil každý druhý človek. A tiež každá druhá rodina vlastní minimálne automobily dva. Keďže žijeme v modernej rýchlej dobe, človek k svojmu životu naozaj potrebuje auto. Cestovné poriadky nevie každý naspamäť, mnohí majú prácu vzdialenú aj niekoľko desiatok kilometrov. V prípade, že vlastníte automobil, mali by ste v ňom mať počas zimy niekoľko nenahraditeľných vecí. Viete, čo všetko nesmiete počas zimy v aute postrádať?

Ak ste vlastníkom automobilu, mali by ste vedieť, čo nesmiete vo vozidle postrádať. Odporúčame skontrolovať si vaše vozidlo, či vám niečo z nižšie uvedeného zoznamu v aute nechýba. Než opadne zima, ešte sa vám niektoré veci budú určite hodiť.

Škrabka na sklo, prípadne metlička

Žiaden vodič nechce zažiť situáciu, kedy by mal zamrznuté okná, ale nemal by škrabku na sklo. Škrabky na sklo sú potrebné, v zime doslova nenahraditeľné. K tomu samozrejme sa hodia metlička, ktorý pomôže odhrnúť napadaný sneh zo strechy vozidla. Každý vodič musí vedieť, že sa nesmie jazdiť so snehom na aute a samozrejme musí byť okná vyškrabali.

Trojuholník sa hodí po celý rok

Súčasťou základnej výbavy automobilu je samozrejme tiež trojuholník, ktorý zvyčajne sídli v kufri auta. Výstražný trojuholník je potrebný vo chvíli, keď sa vám automobil pokazí a kedy chcete dať vodičom za vami echo, že vás majú predbehnúť, pretože vy sa ďaleko nepohnete.

Mnohí vodiči síce vedia, kde taký trojuholník majú hľadať, ale nevedia, ako sa skladá. Neuškodí si to vyskúšať.

Lekárnička ako ďalšie nutnosť

A opäť ďalší nutnosťou je lekárnička, ktorá je súčasťou základnej výbavy automobilu. Lekárnička sa môže hodiť po celý rok, najmä v zime je však nenahraditeľná. Predsa len lekárnička vás môže spasiť vo chvíli, keď nabúrate alebo sa skĺznete po poľadovici a narazíte do stromu. Drobné zranenia si vďaka nej môžete ošetriť sami.