Návyky a zlozvyky, nielen u žien
Zaujímavosti

Návyky a zlozvyky, nielen u žien

Každý človek má nejaké návyky, respektíve zlozvyky, ktoré mu krapet kazia jeho celkový imidž, jeho celkový vzhľad. Zatiaľ čo niekto trpí závislosťou na alkohole, iný je závislý na drogách, do ktorých sa taktiež radí cigarety. Aj keď si to mnohí ľudia neuvedomujú, cigarety do drog tiež spadajú, ale ide o legálne drogy, s ktorými sa dnes bojuje napríklad tak, že sa s nimi nesmú do reštaurácií alebo krčiem. Fajčiť sa smie len vonku, čo však neodradilo mnoho ľudí, dokonca ani jednu ženu.

Práve ženy sú závislé od fajčenia rovnako ako muži. Denne nejedna žena vyfajčí aj niekoľko desiatok cigariet. To naozaj nie sú premrštené čísla, to sú holé fakty, ktoré vyplývajú z mnohých nedávno vykonaných štatistík. Pozrime sa však práve na ženy a prezraďme si, čo robia cigarety s telom ženy.

Starne o štyridsať percent rýchlejšie

Ženy sú háklivé na to, keď sa na ich pleti objaví vráska. Lenže pokiaľ budú fajčiť cigarety, s vráskami bohužiaľ musia počítať, pretože práve cigarety stoja za rýchlejšom starnutí. Štúdie ukázali, že pokiaľ žena fajčí cigarety, jej telo starne až o štyridsať percent rýchlejšie ako telo ženy, ktorá sa cigaretám úspešne vyhýba. V praxi to teda znamená, že ak fajčíte aktívne desať rokov, zostarnete až o štrnásť rokov ako ženy, ktoré nefajčia.

Zápach z úst je badateľný

Aj keď si dáte žuvačku, naozaj vám to veľmi nepomôže. Ústa budú skrátka takým druhým popolníkom, ktorý bude veľmi zapáchať. Cigarety navyše robia paseku ako na zuboch, tak aj na ďasnách. Pokiaľ fajčíte, je u vás väčšia pravdepodobnosť, že vás postihne paradontóza alebo že dôjde k vypadávaniu zubov. Cigarety tiež stoja za zvýšeným rizikom zápalov v ústach.

Cigarety stoja za hormonálnymi problémami

Najväčším strašiakom v skrini žien je menopauza, ktorá sa objavuje okolo päťdesiateho roku života. Pokiaľ však do toho fajčíte, môžu prísť naozaj obrovské hormonálne problémy, ktoré môžu zarobiť aj na kardiovaskulárne problémy. Tie môžu nasledovne vyvrcholiť až infarktom.