Zoznámte sa s tými najdrahšími automobily na trhu. Boli by ste ochotní za ne zaplatiť milióny?
Zaujímavosti

Zoznámte sa s tými najdrahšími automobily na trhu. Boli by ste ochotní za ne zaplatiť milióny?

Zaplatiť milióny za automobil, ktorý sa rovnako bude hýčkať v garáži a s ktorým sa vyjde na cestnú komunikáciu len raz za mesiac. To je pre mnohých ľudí presne ukážka malichernosti a zlého zaobchádzania s peniazmi. Radšej si človek kúpi lacnejšie vozidlo, s ktorým sa nebude musieť báť vyjsť na cestu. Je však pravdou, že mnohí ľudia majú toľko peňazí, že si vozidlá za milióny naozaj kupovať môžu. Na druhú stranu sú tu aj bežní smrteľníci, ktorí sú ochotní si toľko peňazí nasporiť, aby sa vozidlom mohli chváliť široko, ďaleko.

Ak patríte k ľuďom, ktorí túžia po automobile, ktorý bude iný, ktorého len tak niekto mať nebude, prečo si nekúpiť jeden z najdrahších automobilov na svete? Takýchto vozidiel predsa len existuje nie svete celá rada, vybrali sme vám niekoľko z nich, ktorých ceny dosahujú naozaj obrovských výšin.

lykanov hypersport

Svetlomety z 240 patnáctikarátových diamantov – aj to je súčasť vozidla, ktoré si hovorí lykanov hypersport. Pod kapotou vozidla sa skrýva skoro osemsto koní, rýchlosti môže dosiahnuť až 250 km / h. Cena vozidla je v súčasnosti stanovená na skoro deväťdesiat miliónov korún.

Aston Marin Valkyrie

Ďalším extrémne drahým vozidlom na trhu je automobil Aston Martin Valkyrie, ktorý pod kapotou skrýva výkon o tisícke koní. Vozidlo je novinkou na trhu, vyrobených je 150 kusov a ďalších dvadsaťpäť kusov je určených pre pretekárske okruhy. Cena je stanovená cez osemdesiat miliónov korún.

Pegan Huayra BC

Cez sedemdesiat miliónov korún zaplatíte za automobil Pegan Huayra BC, ktorý má širší zadný trať, nové bočné steny a tiež šesťlitrový motor. Jedná sa o synonymum budúcnosti áut, podľa všetkého by budúcnosť automobilového priemyslu mala vyzerať presne ako toto vozidlo.

Auto nesie meno podľa svojho prvého zákazníka, ktorý bol Pegan Benny Caiola.