Dubaj plný zaujímavostí. Aké miesta tu navštíviť?
Zaujímavosti

Dubaj plný zaujímavostí. Aké miesta tu navštíviť?

O Dubaji sa vie, že je to miesto plné niekoľkých svetových NAJ. Nájdete tu najväčšiu budovu sveta, tiež najväčšiu akrylovú stenu dosahujúcu až sedemdesiatpäť centimetrov. Tým by zoznam všetkých „naj“ však ani zďaleka nekončil. Pokiaľ sa vydáte práve do tohto krásneho mesta, ktoré už dávno nie je len pre bohatých, navštíviť by ste tu mali hneď niekoľko obdivuhodných miest. Samozrejme najvyššia budova sveta spoločne s dubajským akváriom a podvodnou zoo budú prvé zastávky, ale ani zďaleka nebudú tie posledné.

Sheikh Zayed Road

Ďalšou zastávkou počas návštevy luxusného mesta bude Sheikh Zayed Road. Ide o hlavnú dopravnú tepnu – inú podobnú na svete nenájdete. Táto hlavná dopravná tepna prechádza modernou centrálnou obchodnou štvrtou a jej úlohou je spájať Dubaj s Abu Dhabi. Pozdĺž celej cesty sa týčia sklenené mrakodrapy, hromada kancelárskych budov či iné architektonické skvosty. To, čo vás však najviac zaujme, bude kruhový objazd a prvá križovatka, kde nájdete Courtyard Gallery.

Palm Islands

Hovorí sa, že Dubaj je miestom, kde nájdete naozaj všetko na svete. Je to zároveň miesto, kde nájdete to, čo inde na svete nenájdete. Pokiaľ sa tu rozhodnete stráviť svoju dovolenku, bude naozaj pestrá. Behom pár dní môžete spojiť rovno niekoľko destinácií na jednom mieste. Napríklad aj keď budete tráviť dovolenku v Dubaji, poriadnu dávku exotiky dostanete na Palm Islands, čo je Palmový ostrov – jeden z vybudovaných ostrovov blízko Dubaja.

Burj al-Arab

Ako už bolo spomenuté, Dubaj je miestom, kde sa stretáva celá kopa NAJ. A ďalším z tých NAJ je aj Burj al-Arab, čo je najvyšší hotel na svete. Nachádza sa na vlastnom umelom ostrove, ktorý nájdete na pobreží Dubaja. Ak by ste tu chceli stráviť čo i len jednu jedinú noc, museli by ste si zaplatiť pätnásťtisíc USD. A to je suma vzťahujúca sa iba na jedno prenocovanie.