Máte doma mačku a chcete aj psa? Niektoré plemená sa s mačkou znáša
Zaujímavosti

Máte doma mačku a chcete aj psa? Niektoré plemená sa s mačkou znášajú

Mať domáceho maznáčika, to je naozaj radosť! Kým v niektorých domácnostiach sa nájdu skôr mačky, v iných domácnostiach sú dominantné psy. Lenže v niektorých domácnostiach chcú mať ako mačky, tak samozrejme aj psíkov. Lenže je od pradávna známe, že mačky a psy sa zrovna nemusí. Výnimku však tvoria niekoľko psích plemien, ktoré sú na spolužitie s mačkou nie zvyknutí, ale dokážu ju skrátka tolerovať, možno sa s ňou dokonca aj skamarátiť. Aké konkrétne plemená máme na mysli?

bígl

S mačkou pomerne vychádza bígl. Ten je síce známy pre svoju tvrdohlavosť a patrí medzi takzvané duričov, ale na druhú stranu s mačkou vyjde. Je totiž zároveň aj spoločenský a priateľský. Je rád, keď nemusí byť sám, preto vyjde napríklad aj s mačkou. Bígl teda borí zvesti o tom, že psy a mačky sa nemajú v láske.

kólia

Kólia je v posledných rokoch veľmi obľúbená. Dôvodom toho je fakt, že je rodinný typ. Do svojej rodiny však neprijme len ľudskej pánov, ale aj mačku, pokiaľ s ňou musí žiť. Aj keď je to pastierske plemeno majúci tendenciu všetky združovať a chrániť, mačke neublíži. Je to trochu jemnejšie plemeno než iná pastierske plemená.

zlatý retriever

O zlatom retrieverovi sa vie, že je rodinný typ. Aj vďaka tejto vlastnosti si ho väčšina rodín kupuje. Vie totiž, že pekne vychádza aj s malými deťmi. Podľa posledných štatistík je práve zlatý retriever jedným z najobľúbenejších plemien sveta. Jedná sa o ozajstného gentlemana, čo potvrdzuje aj fakt, že vyjde pokojne aj s mačkou, s ktorou dokáže žiť v úplnej harmónii.

baset

Baset by sa dal porovnať s bíglom. Aj toto plemeno sa radí k loveckým plemenám. Jedná sa o veľmi oddaného a priateľského psa, ktorý je zároveň veľmi krotký a milujúci. Zamilovať si môže nielen svojej ľudskej pánov, ale aj mačku, pokiaľ s ňou musí žiť. S mačkami vychádza aj preto, že vie, že by ich aj tak nikdy nedobehol, pretože je známy svojou pomalosťou.