Ako usporiadať malú kúpeľňu
Bývanie

Ako usporiadať malú kúpeľňu

Máte malú kúpeľňu a premýšľate ako v nej usporiadať kúpeľňový nábytok, vaňu alebo sprchovací kút a ďalšie kúpeľňové vybavenie? Pred tým, že všetko začnete na pevno inštalovať je dobré všetko dôkladne zmerať a vopred premyslieť.

Svetlý alebo tmavý obklad

Aj výber farby obkladu je veľmi dôležitý. Ak totiž do malej kúpeľne bez okna zvolíte tmavý obklad, môžete čakať vo výsledku stiesnenou a opticky ešte menšie kúpeľňu než v skutočnosti naozaj je. Ideálnou voľbou do malej kúpeľne je svetlý obklad. Takýto obklad kúpeľňu opticky zväčší a nebude pôsobiť ako malá špajzu.

Kúpeľňový nábytok a doplnky

Do malej kúpeľne budete vyberať aj malý nábytok s umývadlom. Na výber sú skrinky v šírke 60 cm, ale dokonca aj menšie. S malými rozmermi to ale zase za každú cenu nepreháňajte, pretože malé umývadlo o šírke 40 cm vám určite svojou komfortnosť vyhovovať pre umývanie rúk nebude a naopak vás bude skôr obmedzovať.

Farbu nábytku voľte opäť vo svetlých odtieňoch, aby sa priestor kúpeľne prevzdušnil. Skriňa potom môžete doplniť o uteráky a osušky svetlých odtieňov a to isté platí aj o predložke pred vaňu či sprchový kút.

Využitie prázdneho priestoru

Priestor malej kúpeľne musíte využiť na maximum a preto ak máte veľa vecí, ktoré nemáte kam uschovať, určite zvoľte do kúpeľne napríklad rôzne rohové police, ktoré vám s uložením potrebných vecí pomôžu. Ďalším variantom je aj zrkadlová galerka, ktorá opäť poslúži napríklad pre uloženie parfumu, kefiek na zuby atď.

Nad toaletu si môžete nechať vyrobiť vstavanú skriňu na čistiace prostriedky a toaletný papier.

Využitie priestoru v extra malej kúpeľni

Ak je vaša kúpeľňa naozaj malá a nevojde sa do nej skoro nič, skúste napríklad umiestniť umývadlo nad koniec vane, alebo zvoľte umývadlo do rohu miestnosti, ktoré nezaberie toľko miesta. Ak postavíte sušičku na práčku, opäť ušetríte ďalšie miesto.