Pre aké typy podlah se hodí podlahové vytápění
Bývanie,  Zaujímavosti

Pre aké typy podlah se hodí podlahové vytápění

Podlahové vykurovanie je v súčasnosti čoraz rozšírenejšou možnosťou. Nie je vhodný pre všetky typy podláh. Bude toto riešenie vhodné pre váš interiér?

Podlahové vykurovanie je moderné

Áno, je. Je to technológia, ktorá je úplne v kurze. Je dokázané, že keď má človek teplé nohy, nepotrebuje toľko vykurovať miestnosť. To zvyšuje komfort bývania v dome a zároveň znižuje náklady na bývanie. Kto by to nechcel. Hm, možno niekto, kto má podlahu, ktorá je úplne nevhodná na podlahové vykurovanie. Výber určitého typu podlahovej krytiny v skutočnosti výrazne znižuje efektivitu.

Neberte si podlahu, ak sa nechcete vzdať korku a koberca
Kombinácia tohto typu vykurovania s korkovou podlahou je pre podlahové vykurovanie úplne nevhodná. Koberce sú tiež úplným tabu. Prečo to nefunguje? Jednoducho preto, že korok a koberec sú významným izolantom. Jednoducho, teplo zo systému podlahového vykurovania sa nedostane na povrch podlahy, preto teplo zostane skryté niekde v koberci alebo podlahe. Ak sa nechystáte zbaviť kobercov, nemusíte si zaobstarať podlahové kúrenie. Môžete sa rozhodnúť pre stenové vykurovanie, kde vám nič nebráni.

Ideálny povrch podlahy

Keramické povrchy sú najvhodnejšie na podlahové vykurovanie. Dlaždice sú jednoducho a jednoducho dobre vodivé, tepelný odpor je tu vôbec najnižší zo všetkých používaných materiálov. Účinnosť podlahového vykurovania klesá napríklad pri použití laminátu, dreva a iných typov povrchov.

K podlahám sa dobre hodí aj ďalší typ podlahovej krytiny. Čo to je? Vinylová podlaha ponúka pohodlie a vysoký komfort. Lepený vinyl má vôbec najlepšie vlastnosti. Tie zabezpečujú najrýchlejší prenos tepla do priestoru miestnosti. Vinylové dlaždice majú podobné hodnoty tepelného odporu ako obkladačky.

Niektoré typy podláh sú na podlahové krytiny úplne nevhodné.