Ako zabezpečíte poriadok v kuchyni?
Bývanie

Ako zabezpečíte poriadok v kuchyni?

Každý to pozná – teda hlavne ten, kto ustavične pracuje v kuchyni. Ak aj vy patríte k tým, ktorí neustále niečo robia v kuchyni, potom iste viete, aký v kuchyni môže byť neporiadok. Večne sú neusporiadané desiatové škatuľky, korenie býva v policiach rozsypané, pretože nie sú žiadne boxy, do ktorých by sme mohli korenia schovať. Prinášame vám však zopár tipov, ktoré vám môžu pomôcť s týmto neustálym neporiadkom v kuchyni.

Organizátormi pre poriadok aj pre moderný vzhľad!

Väčšinou nás neporiadok hlavne v šuplíkoch štve vtedy, keď hľadáme niečo, čo potrebujeme, ale nemôžeme to nájsť. V šuplíku je jedna vareška pohodené na druhej, nemôžeme sa vyznať v naberačkách alebo v nožoch. Potom tam začne utekať voda z hrnca a máme chuť s celým tým, v tú chvíľku už otravným, varením skončiť. Lenže toto všetko by mohli vyriešiť veľmi praktické organizátormi, ktoré hneď vnesú do kuchyne poriadok.

Dneska sú organizátormi k zohnaniu v úplne každom obchode s bytovými doplnkami. Zoženiete je dokonca za veľmi dobré a výhodné ceny. Ak by ste však nechceli organizátormi v podobe boxov či nezaujímavých prevedení, potom by ste si ich mali urobiť na mieru.

Organizátormi na mieru sú vkusnejšie, pretože vyzerajú, že do kuchyne naozaj patrí. Naviac vám zo šuplíka nijako nevypadávajú a nijako so sebou pri otváraní šuplíku nevrtí.

Ako by mal taký organizátor vyzerať?

Taký kuchynský pomocník vo forme organizéra by mal byť nielen pevný (a to hlavne na príbory, nože či varešky), ale taky variabilný (keď budeme chcieť vkusne porovnať desiatové škatuľky, napríklad). Čo sa týka väčších pomocníkov v kuchyni, tak napríklad hrnca alebo menšie spotrebiča je možné postaviť medzi kolíkmi, ktoré bránia posunu, ktoré sú rozmiestnené v nejakej zásuvke.

Pokiaľ máte rohovú kuchyňu, potom si nechajte do rohu urobiť vkusnú poličku, ktorá vám ponúkne dostatok priestoru pre väčšie kuchynské pomocníkov.