Túžite po upokojujúcu spálni? Stavte na japonské motívy
Bývanie

Túžite po upokojujúcu spálni? Stavte na japonské motívy

Spálňa by mala byť tým najobľúbenejším miestom v celej domácnosti. Väčšinou dbáte na to, nech je spálňa podľa aktuálnych módnych trendov. Veľakrát dbáte hlavne na vymaľovanie, pretože v tejto miestnosti by ste sa mali cítiť pokojne, čo vám napríklad taká červená alebo žltá či inak výrazná farba neumožňuje. Spálňa by teda mala obsahovať hlavne obľúbená ako bielu farbu. Ak by ste zatúžili po troche farebnosti, sústreďte sa na doplnky, ktoré môžu byť akokoľvek farebné, ale samozrejme to s nimi nepreháňajte.

Keď mu sa vo vašej domácnosti obzeráte na aktuálne módne trendy, rozhodne by vám nemalo uniknúť, že sú aktuálne veľmi populárne hlavne japonské motívy. Japonsko je krajina, ktorá je známa svojím pokojom a odpočinkom. Mnoho ľudí sem jazdia hlavne za relaxáciou, preto to vyskúšajte aj vy – prineste si trochu Japonska aj do svojej spálne.

Ako na to?

Japonsko je známe hlavne svojou krásnou relaxačné prírodou a svojimi krásnymi pokojnými záhradami. Kúpte si tak do svojej spálne nejakej vkusné japonské vzory, ktorými sú napríklad obľúbené sakury – tými povlečie periny. Ak nenájdete také motívy, potom siahnite po tých záhradných, rastlinných motívoch. Vynikajúcou voľbou sú napríklad zelené krásne motívy, ktorými presakuje nejaká drobná farebná kvetina.

Do spálne si však kúpte aj vždyzelené rastliny. Práve nimi ozdobte smutné rohy miestnosti alebo prázdnotu, ktorá sála z vašich komôd. Nebojte sa drobných palmiček alebo kaktusov či iných sukulentov. Obľúbené sú tiež bonsaje, ktoré sú však trochu veľké do domácnosti, napriek tomu sú tak krásne a upokojujúce.

A čo tapety? Sú vhodné alebo sa radšej máme vyvarovať výrazným vzorom?
Do spálne sa nebojte dať aj tapety. Napríklad sú najlepšie tie, ktoré sú inšpirované stromy alebo odvážnymi líniami. Ilúzia také pekné japonskej záhrady je vážne vkusná.