Robotický vysavač jako věrný pomocník při úklidu. Jak si ho vybrat?
Bývanie

Robotický vysávač ako verný pomocník pri upratovaní. Ako si ho vybrať?

Je pre vás Každotýždenná upratovaní doslova nočnou morou? Chcete svoj upratovanie konečne zefektívniť a ideálne sa mu vyvarovať? Oplatí sa investovať do malého robotického spoločníka, ktorý bude vaším verným pomocníkom pri akomkoľvek upratovaní. Hovoríme konkrétne o robotickom vysávači, ktorý sa stal hitom medzi domácimi spotrebičmi. Rad ľudí na neho nedá dopustiť, pretože vie naozaj ušetriť čas aj námahu. Keďže je však trh plný robotických vysávačov, ponúka sa otázka, ako si tento robotický pomocník vybrať?

Dnes existujú rôzne typy robotických vysávačov

Ak sa rozhodnete investovať do robotického vysávača, so všetkou pravdepodobnosťou sa stretnete rovno s niekoľkými druhmi. Človek si preto dopredu musí zodpovedať otázku – čo budem od robotického vysávača požadovať? Robotický vysávač si totiž vie poradiť nielen s kobercami a smetím na podlahe, ale vie napríklad aj vytrieť.

Pri výbere robotického vysávača vám pomôže predovšetkým podlaha vo vašom interiéri. Je pokrytá kobercom alebo linoleom? Ak kobercom, siahnete jednoznačne po vysávači na koberce, ktorý je špecifický svojím kefou (ten bohužiaľ u lacnejších modelov chýba). Ak je vaša podlaha pokrytá linoleom či niečím iným ako kobercom, siahnete po vysávači na podlahy.

Pri výbere je dôležitá výdrž aj doba nabíjania

Rozhodli ste sa investovať do robotického vysávača? Potom by ste sa mali pozerať po jeho výdrži. Nechcete si predsa kupovať domov pomocníka, ktorý nič nevydrží a ktorý sa počas jedného upratovania musí dvadsaťkrát nabíjať. S tým súvisí aj informácie o čase nabíjania. Ako dlho sa bude vysávač dobíjať, keď už mu dôjde šťava? Bude to polhodina alebo celý deň?

Keď chcete, aby vytrel

Máte vo svojom dome podlahu a chcete, aby ju vysávač pri svojom upratovaní rovno utieral? Potom bude vaša pozornosť smerovať na robotické vysávače s mopom, ktoré nielen, že vysávajú, ale aj vytierajú. Majú totiž v sebe zakomponovanú nádobu na vodu.