Veľký špeciál pre ženy: Vyberáme paletky očných tieňov
Zaujímavosti

Veľký špeciál pre ženy: Vyberáme paletky očných tieňov

Každý žena sa rada líči, pretože chce vyzerať pekne a príťažlivo. Bohužiaľ máloktorá žena investuje do správnych a kvalitných očných tieňov. Aj keď sa očné tiene nepoužívajú vždy, mnohé ženy na ne nedajú dopustiť. Rozoberme si preto práve paletky očných tieňov ako také, pomer ceny a výkonu, čo by v palete nemalo chýbať, ohodnotí si konkrétny paletky a skúsme spoločne nájsť perfektné paletku. 

Čo by mala spĺňať každá dokonalá paletka? 

Dokonalá paletka by mala spĺňať niekoľko bodov (buď úplne alebo aspoň čiastočne – záleží na preferenciu každej z nás): 

pigmentácia 

Variabilita tieňov (na denné nosenie aj na večerné, malo by sa s ňou ísť vykúzliť veľa líčenia) 

Veľkosť a šírka 

HCS certifikát (či nie je paletka testovaná na zvieratách alebo či je aspoň vegan) 

Množstvo tieni v palete (inak povedané gramáž, teda či sa oplatí si paletku kúpiť) 

Dostupnosť (nebudeme predsa paletku hnať cez colnicu a platiť tak oveľa viac peňazí, navyše by sme riskovali, že sa rozbije) 

cena 

Najznámejšie paletky, ktoré v Česku ľahko zoženieme 

ANASTASIA BEVERLY HILLS Norvina Eye Shadow Palette 

Jej cena sa pohybuje okolo 1320 korún, obsahuje štrnásť dobre pigmentovaných tieňov, polovica je trblietavá a polovica je matná. Je dostupná v Sephora, táto značka netestuje kozmetiku na zvieratách. 

Huda BEAUTY Essential Eyes Palette 

Cena tejto populárnej paletky sa pohybuje okolo 770 korún, obsahuje deväť dobre pigmentovaných tieňov, dva trblietavé a sedem matných. Výhodou je, že táto paletka ponúka osem farebných variantov, každú z nich môžete zohnať v drogérii Sephora. Značka netestuje na zvieratách. 

Makeup Revolution by Petra 

Táto obľúbená paletka je cenovo najvýhodnejší, cena sa pohybuje okolo 359 korún. Paletka v sebe ukrýva tridsaťšesť skvele pigmentovaných tieňov, z toho je štrnásť trblietavých a ostatné sú matné. Výhodou je jej veľkosť a variabilita.