Ako by mal vyzerať moderné obývacia izba? Máme pre vás tipy
Bývanie

Ako by mal vyzerať moderné obývacia izba? Máme pre vás tipy

Moderná izba býva miesto, kde vítate návštevy a kde trávite svoj voľný čas. Ide o miesto, kde je vám príjemne, kde odpočívate a sledujete obľúbené filmy či seriály. Obývačka ako taký by mal byť predovšetkým príjemný pocitovo, nielen príjemný v tom slova zmysle, že vykonávate príjemnú aktivitu, akou je potrebné odpočinok. A príjemného dojmu, príjemný pocit získate tak, že si svoju obývačku krásne vybavíte, zútulníte, zaobstaráte si do neho nádherné a moderné veci, ktorými sa budete chváliť. 

Mnohí ľudia sa necítia dobre v retro izbách, ktoré sú plné retro svietidiel a ďalších vecí. Aj keď sa retro dostalo do módy, nie vždy je retro dobrá voľba. Radšej svoju obývačku zariaďte do modernejšieho štýlu, nech sa zrazu stane nadčasový a nech sa s ním môžete chváliť. Dobrý pocit máme spravidla z moderne vyzerajúcich vecí alebo nie? 

Otázkou teda je, ako by mal vyzerať moderné obývacia izba. Okrem krásneho nadčasového gauča by sa malo dbať na osvetlenie. Na to sa bohužiaľ zabúda, čo je veľká škoda. Na osvetlenie by sa malo myslieť prednostne. 

Aké osvetlenie voliť do obývacej izby? 

Ak sledujete aktuálne trendy vo svete bývania, veľmi dobre viete, že osvetlenie by malo byť dominantou moderne zariadeného obývacej izby. Ideálne by teda bolo, ak by ste si do obývačky kúpili stropné svietidlo, ktoré je pomerne priestranné a veľké. S bodovými svietidlami v obývacej izbe rozhodne nezabodujete, tie sa hodia skôr do kúpeľní alebo prípadne do kuchýň. 

Ak nie ste milovníkom stropných svietidiel, vyberte závesné svietidlá, a to minimálne tri jednoduchá svetla, ktorá nainštalujete vedľa seba s presnými rozostupmi. Aj to je totiž dnes moderné. 

Nezabúdajte na lampy 

Na stojacie lampy rozhodne nesmieme zabudnúť. Sú neoddeliteľnou súčasťou každého krásneho a moderného obývacej izby. Dnes sú moderné najmä oblúkovité stojacie lampy.