top filmy
Zaujímavosti

Top filmy roka 2018. Videli ste ich všetky?

Keďže sa onedlho budú udeľovať filmoví Oscary, mali by sme si spomenúť top filmy roka, ktoré rozhodne stáli za pozretie. Mnohé z nich už sú k videniu online, nemusíte na ne chodiť do kina, aj keď drvivá väčšina zo spomínaných filmov sa v kinách stále premieta. Ak neviete, na aký obrázok sa pozrieť, vybrali sme pre vás tie najlepšie filmy minulého roka, ktoré si zamilujete už po prvej minúte. Aj keď rok nebol v mnohých ohľadoch dobrý, po filmovej stránke bol naozaj bezkonkurenčná. 

Kým uplynulé roky nebola tak nabitá kvalitnými filmovými snímky, o roku 2018 to nedá povedať. Mohli sme zhliadnuť naozaj unikátny snímky, ktoré v nás zanechali niečo, na čo budeme dlho spomínať. Videli ste tie, ktoré sme zaradili do top trojky? 

Zrodila sa hviezda 

Ako to bolo s Lady Gaga na jej začiatku? To môže načrtnúť filmový snímok Zrodila sa hviezda, ktorý síce nie je podľa skutočných udalostí, ale práve tu sa ukazuje, ako sa zrodila hviezda dnes známa ako Lady Gaga. Príbeh môže zo začiatku vyzerať ako idylický, poukazuje sa tu ale na fakt, že hudobnej brandže nie je ľahká. 

prvý človek 

Výnimočného a božského Rayna Gosling môžeme vidieť aj v unikátnom snímke Prvý človek, ktorý pojednáva o prvej ceste človeka na Mesiac. Vďaka filmu nahliadnete do príprav, ktoré sú potrebné na to, aby človek vyletel do vesmíru, taktiež sa dozviete, ako to bolo s Neilom Armstrongom predtým, než sa zapísal do histórie, čo jeho letu predchádzalo. 

Bohemian Rhapsody 

Milujete Queeny? Potom musíte vidieť filmový snímok Bohemian Rhapsody, ktorý sa dostal do top piatich najlepších filmov v Československej filmovej databáze. Aj keď snímka nie je až taký, aký bol život legendárneho Freddieho Mercuryho, je výnimočný. Navyše herecké výkony jednotlivých hercov sú až dych berúce – ktovie, treba si Remi Malek predstavujúce Freddieho vyslúži Oscara.