Štyri izbové rastliny, ktoré je možné zasadiť do substrátu pre palmy
Bývanie

Štyri izbové rastliny, ktoré je možné zasadiť do substrátu pre palmy

Vedeli ste o tom, že mnohé izbové rastliny majú svoj vlastný substrát, ktorý môžete využiť pri ich presádzaní? Výber správneho substrátu by sa rozhodne nemal podceňovať, pretože práve substrát sa podieľa na bezproblémovom a kvalitným rastu kvety. Rovnako ako muškáty alebo rododendrony majú aj palmy svoj vlastný substrát, ktorý je však možné využiť aj pri presádzaní celkom iných kvetov. 

Palmy sú dnes veľmi obľúbené. Ľudia skrátka túžia po moderné kvetine a tou palma rozhodne je. Palmy vďaka svojej veľkosti sa najviac dávajú do rohov miestnosti. Práve v rohoch miestnosti krásne vynikajú, ale to neznamená, že rohy miestnosti sú pre nich najlepšie stanovište. Ak sú rohy temné, palmy by sme v rohoch rozhodne nemali pestovať. 

Ako sme spomenuli, práve pre palmy existujú špeciálne substráty, ktoré však možno využiť aj pri pestovaní iných izbových rastlín. Akých? 

1) Fikus 

Obľúbené, hoci krapet náročnejšie sú fikusmi. Aj tie možno zasadiť do substrátu pre palmy a nič sa im nestane. Substrát pre palmy je pre nich dokonca kvalitnejšie zeminou, než akú sú klasické substráty pre izbové rastliny. 

2) Monstera 

Aj monsterám substráty pre palmy dodajú potrebné živiny a zaistí, aby sa vzduch dostal až ku koreňom. Pre monstery je opäť substrát pre palmy lepší ako klasický substrát pre izbové rastliny. 

3) Filodendrony 

Ďalšie izbovou rastlinou v poradí je filodendron, ktorému sa tiež lepšie darí v substráte pre palmy než v klasickom substráte, ktorý je určený všeobecne izbovým rastlinám. 

4) Dracena 

Aj krásnym rozvetveným dracénam sa lepšie darí v substráte pre palmy než v substráte pre izbové rastliny. Doprajte preto týmto krásnym kvetom zeminu, ktorá sa bude podieľať na ich bezproblémovom rastu.