Vďaka kvalitnému odhlučnenie bude váš život spokojnejší. Ako na to?
Bývanie

Vďaka kvalitnému odhlučnenie bude váš život spokojnejší. Ako na to?

Pokiaľ chcete mať skutočnú pohodu pre bývanie, je odhlučnenie miestnosti jedným zo základných prvkov, na ktoré je potrebné myslieť. Každý hluk totiž môže byť veľmi rušivým elementom, aj keď si to často vôbec neuvedomíme. Hluk môže byť tiež príčinou zdravotných problémov, preto by sa rozhodne nemal podceňovať. Napríklad môže byť zdrojom poruchy spánku. Veľmi obťažujúce môžu byť tiež rôzne rušivé hluky od susedov. Poďme sa pozrieť na to, ako túto situáciu možno efektívne riešiť.

odhlučnenie steny

Odhlučnenie možno aplikovať na rôzne miesta. Okrem odhlučnenie steny sa samozrejme môže využiť aj možnosti odhlučniť strop, respektíve podlahu. V každom prípade budete potrebovať kvalitný odhlučňovacích materiál, ktorý má požadované vlastnosti. Toto vám zaistí akustické dosky, ktoré možno aplikovať rôznymi spôsobmi. Sústredíme Ak sa na samotnej odhlučňování stien, potom sa používajú dva typy konštrukcií. Je to:

  • Kontaktný stenová konštrukcia
  • Predsadená stenová konštrukcia
  • Čím sa jednotlivé konštrukcie líšia?

Prvého prípadu využívame tam, kde chceme, aby izolácia bola čo najtenšie. Výhoda tejto inštalácie teda spočíva predovšetkým v tom, že nám nezaberie toľko priestoru. V rámci vlastnej konštrukcie dochádza ku kombinácii peny a overené dosky Wolf, čo zaisťuje tie najlepšie parametre protihlukovej izolácie. Pena tu slúži ako podklad, pretože doska inštalovaná priamo na stenu by bola neúčinná. Samotnú dosku potom kotvíme do steny a možno ju doplniť aj o ďalšie dosku, ktorá zvýši celkový účinok izolácie. Akustickú dosku je možné priamo vymaľovať, prípadne použiť tapety, omietku alebo čoraz častejšie sadrokartón.

U predsadených stenových konštrukcií sa pena dáva do samotnej konštrukcie. Využívajú sa dosky rôznych hrúbok, a to s ohľadom na požadované schopnosti izolácie. Pridať možno vzduchová medzera, ktorá účinnosť izolácie ešte zvýši.