Pavúky predtým utekajú. A môžu aj pred vašou domácnosťou. Ako na to?
Bývanie

Pavúky predtým utekajú. A môžu aj pred vašou domácnosťou. Ako na to?

Chceli by ste, aby vaša domácnosť bola ako bazilišok v druhom dieli o Harrym Potterovi? Tým myslíme hlavne preto, aby pred vami aj pavúky utekali. Presne tak sa to predsa hovorilo na stránke, ktorou sa Hermiona snažila svojim kamarátom naznačiť, s kým vlastne majú tú česť a kto sa ukrýva v Tajomnej komnate. Aj keď kúzla a čiary nemáte, existujú najrôznejšie odpudzovače hmyzu, ktoré fungujú aj na lezúci hmyz. Poďme si však spomenúť aj rad babských rád, ktoré vám môžu v boji s pavúkmi pomôcť.

Stavte na veľmi výrazné vône

Nie je tajomstvom, že veľkému množstvu hmyzu prekážajú výrazné, silné vône. Už naše babičky vedeli, že sa môže vsádzať na korenie typu škorice, klinčeky alebo eukalyptus. Mäta rovnako ako citrusové šupky sú osvedčenou a vyskúšanou radou, ktorá si v boji proti pavúkom vedie skutočne na výbornú.

Ak máte doma arómu lampu, možno ukrývate na poličke aj vôňu cédrových hoblín. Tá je rovnako aromatická ako vyššie spomínané bylinky či rastliny, funguje teda úplne rovnako.

Vyskúšajte aj kremelinu

Pavúky sa držia spravidla na miestach, kde je teplo a dostatok potravy. Milujú prach, temné kúty a radujú sa aj z vlhkého prostredia. Preto na ne vytiahnite kremelinu, ktorá dokáže absorbovať všetku vlhkosť zo samotných pavúkov, čím ich prakticky likviduje.

Pokiaľ sa rozhodnete zvoliť kremelinu v potravinárskej kvalite, dajte si pozor pri jej zaobchádzaní. Nemali by ste ju vdýchnuť, je to nebezpečné.

Prevencia ako kľúč k čistej domácnosti bez pavúkov

Aby ste však ani jednu babskú radu alebo prípadne chémiu nemuseli ani raz použiť, je načase začať s prevenciou. Tá je totiž kľúčom k čistej domácnosti bez pavúkov. A tiež bez iného hmyzu, ktorý sa vyžíva v zaprášených temných alebo vlhkých kútoch domova.

Preto pristupujte pravidelne k vysávaniu a vytieraniu, raz za čas poriadne upracte celý byt. Nesnažte sa vetrať v rozsvietenej izbe (svetlo hmyz priláka), rovnako tak utesnite všetky okná alebo iné prielezy, ktorými by mohli nielen pavúky vniknúť do domácnosti.