Kedy je najlepšie čistiť bazén?
Bývanie

Kedy je najlepšie čistiť bazén?

Tohtoročný milovníci zimy boli rozhodne sklamaní. Predsa len zima tento rok nebola vôbec krutá, sneh sa udržal sotva týždeň, inak pršalo a všade bola nepríjemná brečka, ktorá nám špinila obuv a oblečenie. Ak ste radi, že už meteorológovia hlásia otepľovanie a koniec zimy, určite si už spisuje všetko to, čo budete musieť na záhrade urobiť. Treba vertikulovat trávnik, treba ostrihať zmrznutej vetvy stromov alebo zmrznuté stonky ruží, aby tohtoročná úroda za to stála. Okrem toho je potrebné vyčistiť po zime ako jazierko, tak i bazén.

Síce je do leta ešte pekne dlhá doba, ale väčšina ľudí už bazén čistí hneď, kedy opadnú zimné mrazíky. Odporúčame s čistením bazénu ešte chvíľku počkať – je to záležitosť, ktorá počká až do mája alebo do júna. Jar býva totiž nepredvídateľné – určite si pamätáte napríklad na dobu, kedy počas veľkonočných sviatkov padal sneh. Radšej s čistením bazénov teda počkajte, nech vaše práca náhodou nebude neskôr márna.

To, kedy sa bazén rozhodnete vyčistiť, len len na vás. Medzi nami sa teraz môžu objaviť jedinci, ktorí nedajú na naše odporúčania a bazén vyčistí hneď, čo sa orežú konáre stromov. V tom prípade máme pre vás tip.

Skontrolujte, či je všetko v poriadku a nepoškodené

Väčšina z nás má na záhrade bazén, ktorý má pevný tvar, ale krehkom plachtu vnútri. Málokto sa môže pýšiť bazénom v krajine, ktorý sa často udržiava aj cez zimu. Pokiaľ máte klasický, nadzemný bazén, je potrebné vypustiť vodu, ktorú ste v ňom mali cez zimu. Až potom skontrolujte, či je všetko v poriadku a či plachta nie je napríklad pretrhnutá alebo či je stále konštrukcia stabilná.

Bez chémie sa nezaobídete

Je nutné pripomenúť, že ak vyčistíte bazén až príliš skoro, budete musieť bazén udržiavať až do leta. To znamená, že bez chémie sa nezaobídete. S čistením bazénu preto neponáhľajte – čím skôr ho po zime vyčistíte, tým skôr vám začne nepríjemná povinnosť udržiavať bazén v kvalitnom stave.