V umývačke nemusíte umývať jenom riadu
Bývanie

V umývačke nemusíte umývať jenom riadu

Ľudia si zaobstarávajú umývačku predovšetkým preto, že si chcú ušetriť čas klasickým umývaním riadu v ruke. Klasické umývanie v dreze sa radí k najmenej obľúbeným činnostiam, najmä ak sa má umývať riad po veľkej oslave, ktorá mala naozaj veľkú spotrebu pohárov a tanierov. Aby ste sa vyhli klasickému umývaniu v rukách, odporúčame začať umývať riad v umývačke. Je to navyše ekonomickejšie spôsob, ktorý nebude stáť našu peňaženku imanie. Málokto si však pri robení umývačky uvedomuje, že práve umývačka je multifunkčný stroj. Nemusíte v nej umývať len riadu, ale môžete v nej umývať aj celý rad ďalších vecí. Viete, akých?

O umývačkách riadu sa hovorí, že sú to Pomocníci, na ktoré rad ľudí nedá doplatiť. Ako sme však spomenuli, väčšina ľudí umýva v umývačkách len riadu, čo je veľká škoda, pretože toho možno v umývačke umyť naozaj veľa.

Do umývačky s topánkami

Trápi vás špinavé topánky, ktoré ste si nedávno zašpinili a ktoré sa zároveň radí k novším kúskom vo vašom botníku? V súčasnej dobe nemusíte topánky vyhadzovať ani ich dávať do práčky, ktorá nie je k teniskám či k iným typom obuvi tak šetrná. Topánky pokojne hoďte do umývačky, umývačka si poradí aj s takými škvrnami a znečistením, na aké nikde inde len tak nenarazíte. Do umývačky patria všetky topánky, ktoré sa však nerozpadnú v daždi. Môžete tak do umývačky dať vyčistiť napríklad čižmy žabky alebo napríklad crocsy.

Umývačka si poradí aj s kefami alebo hrebene

Vadí vám, že hrebene, ktoré používate na vlasy, sú už staré, nepekne vyzerajú a už sa vám s nimi kvôli ich vzhľadu nechce pracovať pri vytváraní skvelého účesu? Ako nové budú kefy aj hrebene, ktoré dáte umyť do klasickej umývačky. V umývačke však vyperiete aj iné podobné vlasové pomôcky, ktoré sú zaneřáděné napríklad od laku na vlasy alebo od podobných vlasových produktov.

Umyte v umývačke aj detské plastové hračky

Hračky detí po každodennom hraní nevyzerajú práve k svetu. To však ničomu nevadí, môžete ich dať vyprať treba do umývačky. Kým plyšové medvedíky hádžete do práčky, umývačka si poradí hlavne s klasickými plastovými hračkami.