Na čo by sme sa mali zamerať pri výbere elektrobicykle?
Zaujímavosti

Na čo by sme sa mali zamerať pri výbere elektrobicykle?

Výber elektrického kolesá, najmä toho prvého, priamo závisí na našich potrebách a cieľoch. mali by sme si odpovedať na otázky, čo presne očakávame od elektrického bicykla, akej vzdialenosti a na akých cestách plánujeme prekonať cestu, aká rýchlosť nám bude vyhovovať. Spoľahlivé vlastnosti elektrobicykle zlepšujú jeho schopnosti v rýchlosti, vytrvalosti a ľahkom pohybe po meste. Súčasne nie je treba vodičský preukaz na riadenie elektrického bicykla. To je ďalší neoceniteľné plus.

Výkon

Klasické koleso vybavené elektrickým motorom je zaujímavé vďaka jeho rozmanitým schopnostiam a technickým vybavením. Všetko záleží na želanie a požiadavkách kupujúceho a na prevádzkových podmienkach modelov. Tieto modely sú vybavené motormi s výkonom 150 až 1000 W. Tu môžeme použiť nielen motor, ale šliapnuť si tiež do pedálov, ako je tomu u klasického bicykla. Najväčšou prednosťou sú rýchlostné charakteristiky do 50 km a nosnosť až 100 kilogramov.
V zásade je také elektrické kolo vhodné pre použitie v meste. V tomto prípade je výkon motora 350 W považovaný za optimálnu.

Hmotnostné parametre rámu

Prednosť sa dáva vždy nižšej hmotnosti, tj. Skôr hliníkovej než oceľovej konštrukcii. Táto elektrobicykle majú tiež dobrý kríž a v terénnych podmienkach sú veľmi stabilné. Hmotnosť elektrického bicykla je v rozmedzí 40 – 70 kg, existujú ale aj modely do 120 kg. Konštrukčné vlastnosti elektrických bicyklov môžu prispieť k tomu, že takéto elektrobicykel môže dosiahnuť rýchlosť až 40 km / h, tie modernejšie modely až 70.

Hmotnosť elektrického bicykla je veľmi dôležitá, pretože ak je batéria vybitá alebo potrebujeme chcete napríklad vyniesť e – bicykel po schodoch, bude to do značnej miery trochu ťažšie. Modely strednej veľkosti váži približne 30 kg. Ak sa chystáme ponechať si elektrické kolo v byte a máme v pláne ho každý deň nosiť zo schodov, do výťahu atď., Stanú sa nielen váha samotného kolesá, ale aj jeho rozmery veľmi dôležitým faktom pri kúpe takéhoto elektrobicykle.

Existujú samozrejme už spomínanej skladacie modely, ktoré nielen že sú vhodné pre skladovanie a prepravu v kufri automobilu, ale v prípade potreby je môžeme tiež so sebou preniesť do verejnej dopravy.