Aké sú najobľúbenejšie adrenalínové športy v Česku?
Zaujímavosti

Aké sú najobľúbenejšie adrenalínové športy v Česku?

Je úplne fantastické, ako sa šport stáva čoraz viac súčasťou našich každodenných životov. Veľakrát za to môže nespokojnosť s naším telom, kedy sa snažíme schudnúť, inokedy túžime po vyrysovanej postave, a tak chodíme do posilňovne alebo len tak doma cvičíme pre radosť, aby sme sa skrátka cítili dobre. Je ale nutné podotknúť, že ľudia sú čím ďalej tým viac zapálení nie do klasických športov či do kolektívnych športových aktivít, ale v poslednej dobe ich láka hlavne možnosť skúsiť si adrenalínové športy.

Po chuti adrenalínu dnes a denne túži naozaj veľa ľudí, ktorí však väčšinou ani za celý svoj život nezoberú odvahu, aby si skúsili nejaký skvelý zážitok. Ľudia tak uvažujú nad tým, že si povedia o taký zážitok napríklad k narodeninám, pretože v tej chvíli sa rozhodnúť presne toto skúsiť. Inokedy im je tiež škoda vyhodiť toľko peňazí na pár minút, ale neuvedomujú si, že zážitky sa peniazmi naozaj vyjadriť nedajú.

Aké sú najobľúbenejšie adrenalínové športy v Českej republike?

• Parašutizmus

Jednotkou medzi adrenalínovými športmi je rozhodne parašutizmus. Pre mnoho ľudí je práve tento adrenalínový šport ako jediný prijateľný, pretože sa jedná o šport, kedy je za vami inštruktor, ktorý riadi celý let. Navyše predtým dostanete školenia a cítite sa o to trochu bezpečnejšie. Samozrejme ako vyletíte z lietadla, potom všetok pocit možného minimálneho bezpečia úplne zmizne. Za ten zážitok sa však oplatí zaplatiť! Ceny sa pohybujú rôzne – najčastejšie však okolo troch až štyroch tisíc korún.

• Let vetroňom

V poslednej dobe sa však medzi ďalšie adrenalínové športy, ktoré sú naozaj veľmi obľúbené, radí aj rokov vetroňom, kedy vyletíte hore a potom bez motora plachtíte nebom. Existuje klasický prehliadkový let, ktorý zoženiete do dvoch tisíc, ale ďalej aj akrobatický let, ktorý je však drahší – cenovo sa pohybuje okolo tritisícpäťsto.

• Bungee-jumping

Bungee-jumping sa radí k tým adrenalínovým športom, do ktorých by mnoho ľudí naozaj nikdy nešlo, ale druhý je do neho úplne zapálený. Ide o unikátny šport, ktorý síce trvá úplnú chvíľku, ale na druhú stranu je to zážitok, ktorý vám nedá v noci spať.