Aké športy patrí k najobľúbenejším v USA?
Zaujímavosti

Aké športy patrí k najobľúbenejším v USA?

Aké športy sa radí k najobľúbenejším? Ak by sme sa mali pozrieť na Českú republiku, povedali by sme, že k najobľúbenejším športom patrí rozhodne futbal alebo tiež hokej. Lenže pozrime sa na Spojené štáty americké, kde sa hlavne výplata jednotlivých profesionálnych športovcov podstatne líšia. Aké športy sú teda najobľúbenejšie v ďalekej Amerike?

Šport zohráva aj v Spojených štátoch amerických veľmi dôležitú úlohu v životoch ľudí. Záujem o šport rastie hlavne v školských rokoch, keď sa deti začínajú prihlasovať do svojich prvých športových krúžkov, ktoré sú často veľmi dôležitým míľnikom v ich životoch, často je dokonca privedú aj na tú správnu dráhu. Podľa nedávneho prieskumu sú u Američanov na prvom mieste tímovej hry. V týchto športoch sú napokon veľmi dobrí.

Americký futbal je najobľúbenejší

Ak by sme mali vypichnúť jeden šport, ktorý je v Amerike skutočne najobľúbenejšie, vylúpili by sme bezpochyby americký futbal. Ten sa veľmi líši od nášho klasického českého futbalu, je agresívnejší, ale rovnako atraktívne. Americký futbal však nie je len o tímovej hre a o istej miere agresivity, ale je tiež o bojovnosti, o dravosti, tiež je o dávke surovosti, bohužiaľ. Ostatne to sú všetko vlastnosti športu, ktoré ho robia tak atraktívnym.

Americký futbal nie je nič zložité na pochopenie, aj keď sa to teda na prvý pohľad môže zdať. Bránkovej hry sa zúčastňujú vždy dva tímy, kedy každé družstvo musí mať minimálne jedenásť hráčov. Tí sa snažia o to, aby získali viac bodov ako ich protihráč.

Ďalšie obľúbené športy v Spojených štátoch

K ďalším veľmi obľúbeným a zároveň atraktívnym športom patrí v USA baseball. Je to Batsman loptová hra, ktoré fandia diváci naprieč svetom. Ak sa pôjdete pozrieť do Ameriky, rozhodne by ste aspoň jeden baseballový zápas mali vidieť. Je to zážitok na celý život, ktorý zrazu neuvidíte len v televízii, ale skutočne na vlastné oči.