Sú tieto 3 základné veci súčasťou vašej obce?
Zaujímavosti

Sú tieto 3 základné veci súčasťou vašej obce?

Je toho mnoho, čo stále môžete zlepšovať na území svojej obce. Máte aj vy tieto 3 základné prvky, ktoré ocenia všetci občania? Predstavíme si klasiku aj moderné technológie.

Stále prístupné informácie o zaujímavých miestach

Aj tá najmenšia dedina má vždy čo ponúknuť. Nachádza sa na území vašej obce pamätný strom? Výstavné panely by o tom mali informovať širokú verejnosť. Narodil sa u vás významný rodák? Vonkajšie výstavné panely budú informovať všetkých, ktorí prechádzajú okolo, o jeho prínose a osobnom príbehu. Stane sa tak inšpiráciou pre novú generáciu.

Informácie o zaujímavých miestach by mali byť stále prístupné. Výstavné panely sú tvorené do exteriéru, vydržia teda rozmary počasia aj výkyvy teplôt.

Vlastné aplikácie pre všetkých občanov aj turistov

Vlastné aplikácie uľahčia občanom vašej obce vyhľadávať potrebné informácie. Stačí, keď si stiahnu vami vytvorenú aplikáciu s názvom vašej obce a budú mať stály prístup k aktuálnym informáciám. Pomocou notifikácií ich potom môžete informovať priamo na ich prístroji o aktuálnom kultúrnom, spoločenskom a športovom dianí. Alebo zasielať informácie o blížiacom sa nebezpečenstve v podobe zvýšenej povodňovej aktivity alebo smogu.

Aplikácia je užitočný komunikačný nástroj nielen pre obyvateľov vašej obce, ale aj pre turistov. Kedykoľvek sa dozvedia o zaujímavostiach, aktualitách, alebo o spolkoch a inštitúciách vo vašej obci.

Mestský inventár je základ pre stretávanie ľudí

V minulých mesiacoch to bolo stretávaním zložité. Dnes môžete ísť naproti prirodzenému medzigeneračnému stretávaniu pomocou dostatočného počtu odpočinkových miest. Stačí niekoľko lavičiek a ľudia budú mať kam si zájsť a porozprávať sa. Pridajte miesto na piknik a budete mať istotu, že sa u vás budú ľudia cítiť zase o niečo príjemnejšie. Lavičky ponúkajú zázemie po celý rok. Ocenia ich všetky generácie, ktoré sa budú môcť navzájom stretávať.

Ako je na tom vaša obec? Vidíte ešte nejaký priestor na zlepšenie?