Máte doma veci, ktoré nechcete? Tak si s nimi privyrobte!
Móda

Máte doma veci, ktoré nechcete? Tak si s nimi privyrobte!

Väčšinou ženy majú vo svojej domácnosti hromadu vecí, po ktorej už práve netúžia. Jedná sa mnohokrát o kúsky oblečenia, ktoré nie sú práve to najlepšie, čo by sme si na seba mohli obliecť, pretože napríklad kombinácia farieb je úplne zle. Ďalej mimo oblečenia doma nachádzame aj hromadu spotrebičov a iných vecí do domácnosti, ktoré už naozaj nepotrebujeme. Ide napríklad o staré kulmy, žehličky na vlasy, ďalej o nejaké sendvičovače, ktoré nepotrebujeme, pretože sme si kúpili nové, pretože nám skvelé ladia do kuchyne. Je teda toho skutočne veľa, čo môžeme doma skladovať a čo môžeme doslova vyhodiť z okna, pretože to k bežnému životu nepotrebujeme.

Pokiaľ máte takých vecí doma habadej, urobte si chvíľku a tieto všetky veci nafoťte a hoďte na internet. Existuje hromada bazárov a internetových obchodov, do ktorých sa môžete pridať a predávať svoje staré krámy, ktoré máte doma. Skúste si tak privyrobiť napríklad na dovolenku alebo na vysnívanú vec, ktorú ste si nechceli kúpiť z dôvodu vysokej ceny.

Kde predávať?

Najviac sa na predaj ako k takému využívajú internetové bazáre, kde je registrácia, ale aj následné používanie účtu úplne bezplatné. Ide o skvelú možnosť, kde môžete svoje veci, ktoré nepotrebujete, ukázať. Predávate väčšinou za nízke ceny – predsa len je to bazár a vy sa chcete vecí zbaviť, nie na nich zbohatnúť. Nájdu sa však aj takí, ktorí si kúpia nejaké veci za bagateľ a potom ich predajú a naozaj nemiestne vysokú cenu. Niektorí po tom ale naozaj doslova skočia.

Pokiaľ sa vám nedarí veci predať, napriek tomu však túžite po tom, aby veci boli fuč, skúste sa stať členom nejakej facebookovej skupiny, ktorá nesie názov „daruj, vymením“. Jedná sa o skvelú možnosť, vďaka ktorej ľahko odstránite z domácnosti tie veci, ktoré nechcete, výmenou za niečo potrebné. Ľudia sú zvláštne – stovku na ruku vám nedajú, ale aby vám zaplatil za stopäťdesiat čistiaci prostriedok, to už im nevadí.