outfit
Móda

Tri outfity, kde hrajú čižmy nad kolená hlavnej úlohe

Čižmy opäť začínajú tvoriť dominantu v našom botníku, čo znamená, že musíme vedieť, ako ich kombinovať. Jedná sa o topánky, ktoré sú v chladnejších dňoch nepostrádateľné, vyzerajú na nohe naozaj pekne – najmä na vysokých ženách sú naozaj krásne. Ženy menšieho vzrastu si musí dávať pozor na to, aby čižmy mali vysoký podpätok, aby ich opticky nezmenšovali. Ak máte vo svojom botníku napríklad čižmy nad kolená, ktoré sú tohtoročným hitom, poradíme, ako je vkusne nosiť a ako ich kombinovať. 

Čižmy nad kolená sa dostali do módy konkrétne vlani, a to počas jari. Jednalo sa o hit, ktorý sa postupne zdokonaľoval. Najskôr boli čižmy v takom stave, že občas padali, dnes sú však tak prepracované, že nad kolenami drží pri akejkoľvek činnosti. Samozrejme stále sa na trhu nachádza čižmy nad kolená, ktoré majú tendenciu padať, preto musíte hľadať. 

Ak ste svoje pravé čižmy už našli, prinášame vám tri outfity, kedy hrajú práve čižmy nad kolená hlavnej úlohe. 

Look č. 1 

Milujete roláky? Potom si rolák oblečte, zakasejte si ho do džínsov s vyšším pásom, na ktoré následne natiahnete čižmy nad kolená. K tomu zvoľte obľúbený kabát (kľudne aj s klopy, ktorý sa zaväzuje v páse), kapitánku nasaďte na hlavu a cez plece prehoďte väčšiu shopping kabelku, do ktorej sa vlezie všetko, čo potrebujete. 

Look č. 2 

Čižmy nad kolená sa veľmi dobre kombinujú, aj keď si mnohí myslia opak. Dnes sú veľmi populárne kvetinové šaty siahajúce pod kolená, ktorých sú plné zimnej kolekcie. Práve k nim si dajte neutrálne sfarbené čižmy na kolená. Doplňte menšie kabelkou cez rameno a klobúkom, ktorý však nie je podmienkou. Namiesto klobúka môžete dať baret alebo prípadne kapitánku. 

Look č. 3 

Tretia look je tvorený z pletených šiat, čo je aktuálna hit v módnom svete, ktoré sú doplnené o vzorované silonky. K nim je vhodné vziať si čižmy nad kolená, listonošku a klobúk. Kabát by mal byť rovného strihu, rozopnutý s ledabolo prehodenú šálom okolo krku.