Retro svetre sú v móde. Aké konkrétne si zaobstarať?
Móda

Retro svetre sú v móde. Aké konkrétne si zaobstarať?

S príchodom chladnejších mesiacov v roku sme razantne obmenili svoje šatníky. Miesto sukní prišli do šatníkov predovšetkým svetre, ktoré nás zahrejú počas chladných zimných dní. Mnohí však nemali dostatočnú zásobu svetrov, a tak sa vydali svetre hľadať do obchodov. Pravdou ale je, že v obchodoch je aktuálne toľko svetrov, že nie je ľahké vybrať si jeden alebo dva, pre ktorý sa rozhodneme. A tak sme spísali niekoľko typov svetrov, nad ktorými neuvažovať a ktoré rovno hodiť do košíkov.

Ak by sme mali spomenúť konkrétne trendy, spomenuli by sme predovšetkým retro svetre, ktoré sa vrátili po rokoch znovu do módy. Lenže aj označenie „retro svetre“ je len jedna obrovská skupina svetrov. Spomeňme si teda niekoľko konkrétnych modelov, ktoré sa oplatí teraz nosiť, ktoré sú aktuálne v móde.

Svetre s dierovaním

Ak premýšľate nad kúpou svetrov, odporúčame kúpiť svetre s dierovaním, ktoré sú ideálne z jemnej priadze, teda ktoré sú príjemné na dotyk. Dnes je zakúpite v rôznych farbách, ideálne si kúpte štýlový béžový sveter alebo sveter so zvieracími motívmi, ktoré sú tento rok in. Možno si pri výbere svetra s lemovaním spomeniete na svoje detstvo, kedy ste v maminej skrini pátrali po nejakom skvelom kúsku na seba. Presne také svetre sa totiž v tom čase taktiež nosili.

Huňaté svetre pestrých farieb

Ak vám máme dať ďalší tip na sveter, ktorý vás tento rok zahreje a v ktorom dokonca budete štýlová, kúpte si ideálne huňaté svetre, ktoré sú v pestrej farbe. Práve pestré farby sú aktuálne in, o tom nepochybujte. Skôr neutrálne farby sa dávajú trochu bokom.

Zvieracie motívy na retro svetre patrí

Ak vám však pestré farby nie sú po chuti, odporúčame zvoliť sveter spomínaného zvieracieho motívu. Nech už bude retro cez hlavu alebo so zapínaním uprostred, nikdy sa zvieracím motívom neurobíte krok stranou.