tip rady jídelna
Bývanie

Tipy a rady, ako by mala vyzerať moderná jedáleň

Ak nie ste majiteľovi modernej domácnosti, snažíte sa ju rekonštruovať či modernizovať. Dôvodom je to, že sa za zastaranú domácnosť hanbíte, všetci susedia sa pýši multifunkčné kuchyňou a veľkou televíznou obrazovkou, po čom tiež túžite. Keď sa totiž pozriete na svoj dom či na svoje interiéry, vidíte len zastaralú lavici v jedálni a spálený stôl, ktorý bol popálený od sviečky pri prvom adventu minulého roka. Je načase to zmeniť. Začnite jedálňou, pretože práve v tejto časti domu sa schádza rodina a má tu byť príjemne, keď sa tu jej. 

Síce existuje hromada časopisov o bývaní, kde majú dopodrobna na niekoľkých stránkach rozpísané to, ako by mala moderná jedáleň vyzerať. Kto by sa však toľkých časopisy chcel preberať, keď všetky podstatné informácie sú v jednom článku! A tu sú. 

Masívny stôl je dominanta jedálne 

V každej modernej jedálni musí byť jedálenský stôl, dnes je moderný najmä masívny stôl, ktorý je z masívneho druhu dreva. Nemal by byť malý, ideálne je pre štyri až šesť osôb po bokoch. Čo sa týka stoličiek, dnes sú moderné najmä masívne stoličky vysoké potiahnuté látkou, ale nevyhŕňajte nos ani nad kovovými stoličkami, ktoré majú plastové sedadlo. Môže sa na ne prehodiť kožušina a vyzerajú veľmi štýlovo. 

Koberec do jedálne? Áno alebo nie? 

Mnohí ľudia sa pozastavujú nad kobercom. Predsa len ak majú podlahu domu zo studených kachličiek, je potrebné zvážiť koberec. Koberec áno, síce je moderný najmä s vysokými chlpy, ale do jedálne voľte drobný koberec nižších chlpov, ktorý nebude väčšia ako stôl a stoličky k nemu přistrčené. Zároveň platí, že koberec nesmie byť menší. 

Jedno svetlo nestačí 

V jedálni sa teraz zamerajte aj na množstvo svetiel, ktoré rozmiestnite nad stôl. Štýlová sú najmä tri svetlá vedľa seba poskladaná, ktoré sú lesklé – ideálne medená alebo strieborná. Vkusne vyzerajú aj drôtená svetlá, ktoré sú veľkým hitom.