bezpečný domov
Bývanie

Prečo je dobré mať poistenú domácnosť? Pre bezpečný domov

Tam, kde máte doma, by malo byť všetko poistené. Proste pre všetky prípady, pretože ako je známe, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Štát sa môže čokoľvek, od požiaru po lúpež, od vykúrenie susedmi z vyššieho poschodia až po úder blesku do stromu vedľa vášho domu. Ale ako vždy platí, že je lepšie byť pripravený ako prekvapený. A to platí vlastne pre mnoho vecí v našich životoch, že? 

Bezpečnosť predovšetkým, to je kľúč ku každodennej spokojnosti rodiny 

Keď sa povie poistenie Bezpečný domov PLUS, mnohým sa určite vybaví atraktívna ponuka, ktorú možno vybaviť pohodlne cez internet. Okrem osobných dát, ako je meno, adresa a ďalšie, už postačí len informácia, koľko metrov štvorcových má váš byt či dom. Iste, nič viac a nič menej, prípravou všetkého potom strávite rádovo minúty. Stačí len zapnúť PC alebo vziať do ruky mobil a vyplniť pár políčok v krátkych formulároch. 

Rekreačné nehnuteľnosť alebo garáž, rovnako tak ako napríklad byt 

Poistiť môžete v podstate čokoľvek – od ordinácie po rodinný domček, družstevný byt alebo rekreačné objekt. Pokojne to bude aj bazén alebo vybavenia kancelárie, možnosti sú totiž veľmi široké. Poistné krytie sa bude vzťahovať aj na prípad záplav alebo škody spôsobené zverou, takže komplexná ochrana je úplne zaručená. Veľmi dôležité je potom aj majetkové poistenie online, ktoré ešte rozšíria poistné krytie, a to doslova a do písmena na maximum možného. 

Pokiaľ si všetko dohodnete u jedného poisťovateľa, potom vedzte, že pre vás môže mať pripravenú zaujímavú zľavu. Všetko na jednej zmluve je totiž výhodné pre obe strany. Nezabudnite ani na rozdiel medzi poistením domácnosti a nehnuteľnosti – nie sú to rozhodne žiadna synonymá! Práve naopak, nie je poistka ako poistka, všetko si preto starostlivo premyslite!