Mušky v byte vedia potrápiť. Ako sa ich zbaviť?
Bývanie

Mušky v byte vedia potrápiť. Ako sa ich zbaviť?

Lieta okolo vás stále veľké množstvo drobných mušiek, ktoré vás skrátka a dobre vedia potrápiť? Nevadí, mušky v byte nie sú žiadnym problémom, ak viete, ako na ne vyzrieť a ako si s nimi poradiť. Hovorí sa im aj octomilky a patria k bežnému nevítanému hosťovi, s ktorým v nejednej domácnosti zápasia. Pokiaľ sa vám doma objavia, a to spravidla kvôli hnijúcemu ovociu, maximálne sa vynasnažte, aby ste ich čo najskôr dostali z interiéru von. Skôr, než dôjde k ich premnoženiu.

Prevencia ako najlepší bojovník

Ako by povedali deratizátori – najvhodnejším bojovníkom proti octomilkám je samotná prevencia. Lenže pokiaľ sa vám v domácnosti začnú mušky množiť (ako už bolo spomenuté, najčastejšie za to môže hnijúce ovocie alebo ovocné šťavy), je už na nejakú prevenciu neskoro.

Samozrejme do budúcnosti sa hodí vedieť, že by ste sa nielen mali vyvarovať hnijúcemu ovociu na kuchynskej linke, ale tiež by ste mali pravidelne vyhadzovať kôš a tiež čistiť kuchynský drez.

Upracte celý byt či dom

Než sa octomilky vo vašom interiéri premnožia, odporúčame kompletne upratať celý byt. Najmä si prejdite jednotlivé položky v špajze a celú ju tiež poriadne upracte. Kvalitne vyčistite všetky police, utrite ich a až potom pristúpte k samotnému vyhubeniu.

Potom, čo poupratujete, máte niekoľko možností. Zatiaľ čo niekto siahne po chemickej ceste, keď sa napríklad zameria na ničenie pomocou Biolitu, iný zase kúpi trochu prírodný lapač octomiliek.

Korenie, do boja!

Na mušky v byte funguje aj mnoho ďalších prírodných metód, napríklad konkrétne korenie. S nevítanými spoločníkmi s poradí napríklad klinček, ktorý má tak silnú arómu, že dokáže zastrašiť drvivú väčšinu týchto nevítaných hostí.

Octomilky tiež efektívne zaženiete pomocou citróna, ktorý stačí nastražiť napríklad pod potravinovú fóliu, na ktorú sa mušky prilepia.