To najzaujímavejšie, čo možno vedieť o automobiloch
Zaujímavosti

To najzaujímavejšie, čo možno vedieť o automobiloch

Automobilový svet je v súčasnosti svet, ktorému chce porozumieť stále viac a viac ľudí. Navyše je neustále plný noviniek, automobilky sa skrátka snaží zákazníkom ukázať, že si zaslúži byť medzi tými najobľúbenejšími automobilkami aj naďalej. Pravdou je, že nad automobilovým priemyslom niekedy až rozum stojí. Ľudia nedokážu uveriť tomu, čo všetko sme schopní vyrobiť, na čo všetko sme schopní prísť. Existuje toľko skvelých vozidiel, ktorá vie jazdiť sama alebo ktorá dokonca vie sama zaparkovať. Automobilový svet však bude ešte viac fascinujúce, ak sa o ňom dozviete ešte niekoľko zaujímavostí.

Vybrali sme pre vás naozaj to najatraktívnejšie, čo možno o automobiloch vedieť a poznať. Vedeli ste, niektorú z nižšie uvedených zaujímavostí alebo je pre vás zatiaľ všetko z uvedeného novinkou?

Zaujímavosti o automobiloch

  • Vedeli ste, že osemdesiat percent všetkých vozidiel, ktoré sa vyrobí v Albánsku, patrí automobilke Mercedes-Benz?
  • Nedávne výskumy ukázali, že deväťdesiat percent vodičov si za volantom spieva. A s veľkou pravdepodobnosťou možno povedať, že zvyšných desať percent sa to len bojí priznať.
  • Vedeli ste, že vozidlo Formule 1 dokáže prejsť tunel po strope? Musí to však byť taký automobil, ktorého minimálna rýchlosť je 193,12 km / h.
  • Vedeli ste, že automobilka Ferrari vyrobí počas jedného jediného dňa štrnásť vozidiel? V porovnaní napríklad s automobilkou Toyota je to pomerne málo. Automobilka Toyota takých vozov vyrobí až trinásť tisíc za deň. Nemôžeme sa čudovať tomu, že práve automobilka Toyota je tou najhodnotnejšou automobilovou značkou sveta.
  • Vedeli ste, že asfaltové cesty boli pôvodne určené iba cyklistom? Neskôr však asfaltové cesty boli určené tiež vozidlám. A len pre zaujímavosť – vedeli ste, že Škoda Fabia so základným motorom má rovnaký výkon ako 147 cyklistov dohromady?
  • Každý vodič strávi v priemere dva týždne čakaním na červené.