To "NAJ", čo vás čaká vo Vysokých Tatrách
Zaujímavosti

To „NAJ“, čo vás čaká vo Vysokých Tatrách

Chystáte sa na dovolenku do Vysokých Tatier? Možno ste z toho trochu nesvoji, pretože neviete, čo vás tu presne čaká. Vysoké Tatry sú rozhodne jedno z najkrajších miest na slovenský, kam sa pravidelne schádza turisti z celého sveta. Už to dávno nie je len miesto, kam sa schádzajú Slováci za skvelú a krásnou prírodou. Turistov sem láka hlavne tunajších niekoľko „NAJ“, ktoré sme zjednotili do jedného zoznamu, podľa ktorého sa môžete počas dovolenky vo Vysokých Tatrách riadiť.

Najmohutnejší stena

Do kategórie toho najlepšieho z Vysokých Tatier rozhodne patrí najmohutnejší stena, ktorou je stena Malého Kežmarského štítu. Jedná sa o stenu nachádzajúce sa v severnej časti spomínaného štítu, ktorej výška dosahuje deviatich stoviek metrov. Inými slovami je to úplne fantastické miesto pre horolezcov. Štít je hlavne z juhu dobre dostupný, severnou stenou vedie sto prvovýstup.

NAJvyšší vodopád

Najvyššia alebo tiež najdlhší vodopád, ktorý nájdete v slovenských Vysokých Tatrách dosahuje neuveriteľných osemdesiat metrov a je široký zhruba meter a pol. Volá sa Kmeťov vodopád a je naozaj právom označovaný za najdlhšie vodopád Vysokých Tatier.

Najnavštevovanejšie a najznámejšie pleso

Rovno dve „naj“ v sebe nesie Štrbské pleso, ktoré je nielen najnavštevovanejším plesom, ale aj najznámejším plesom. Dokonca sa jedná o druhé najväčšie pleso na celom slovenskom. Tradícia tunajšieho člnkovanie na Štrbskom plese má viac ako sto tridsaťročnú tradíciu, tradícia bola obnovená po štvrť storočia. Požičajte si teda jednu z lodičiek a vydajte sa po tejto unikátnej hladine!

Najvyššie položená botanická záhrada

Ďalším „naj“ je najvyššie položená botanická záhrada, ktorou je Prírodné botanická záhradka na Lomnickom štíte. Dokonca sa nejedná len o najvyššie položenú botanickú záhradu vo Vysokých Tatrách, ale je to najvyššie položená botanická záhrada v celej Európe. Ponúka sa odtiaľ mnoho krásnych výhľadov, rastlinstvo je tu veľmi rôznorodé. Na samotnom vrchole nájdete vyše sto druhov lišajníkov, tiež rôzne druhy machorasty či trebárs papraďorastov.