6 prekvapivých vecí, ktoré možno mýt v myčke
Bývanie,  Zaujímavosti

6 prekvapivých vecí, ktoré možno mýt v myčke

Čistá kuchyňa získa vďaka umývačke riadu úplne nový vzhľad. Konečne sa nemusíme starať a tráviť celé popoludnie umývaním riadu. Umývačka riadu však nie je určená len na umývanie riadu. Čo do nej môžeme vložiť?

Filter z odsávača pár

Odsávač pár sa vo väčšine domácností spúšťa pri každom varení. Postará sa o to, aby náš dom nebol plný pachov, a tiež odstráni prebytočnú paru z miestnosti. Niekedy však odsávač pár nefunguje tak silno ako predtým. Možno je čas pozrieť sa na filter. Je plná špiny? Okamžite ho vyberte a vložte do umývačky riadu. Raz za mesiac a môžete si byť istí, že to bude vždy v poriadku.

Hubky na umývanie riadu

Periete hubky na riad v práčke pri teplote vyššej ako 60 stupňov Celzia? O ich dezinfekciu a zbavenie sa baktérií sa však môžete postarať aj iným spôsobom. Ďalšou užitočnou možnosťou je dezinfekcia v umývačke riadu. Stačí ich vložiť do umývačky riadu a vybrať program s vyššou teplotou. A baktérie zmiznú!

Plastové hrebene

Jemné kúsky kože, ktoré sa usadia na hrebeňoch, sa dajú ľahko odstrániť. Jednoducho ich vložte do umývačky riadu. Pridajte k nim nožnice a iné domáce potreby a budú opäť čisté.

Žabky a topánky

Samozrejme, najskôr si topánky dobre vyčistite a umyte. Potom ich môžete spolu s ostatnými predmetmi v domácnosti vložiť do umývačky riadu. Zaručená dezinfekcia. Vaše topánky budú opäť čisté.

Základné vybavenie kúpeľne

Máte zásobník na zubné kefky? Držiak na zubnú pastu, mydlo alebo zubné kefky? Mydlovničky, plastové priečinky alebo držiaky na sprchový gél? Všetko plastové sa veľmi ťažko umýva. A umývačka riadu tieto veci miluje. Spojte príjemné s užitočným a všetky plastové predmety v kúpeľni vrátane detských hračiek vložte do umývačky riadu.

Odkapávač na riad a drôtený riad

Odkapávač na riad si tiež zaslúži dôkladné umytie. Umývačka sa bez problémov postará o dokonalé čistenie. Misa, v ktorej máte hubku na riad alebo utierku, bude rovnako ľahko prijatá.

Umývačka sa postará o dokonalý výsledok a dezinfekciu.