najväčšie chyby v kúpeľniach
Bývanie

Najväčšie chyby v kúpeľniach

Kúpeľňa by mala byť miestom, kde sa budete cítiť skvele. Koniec koncov, je to prvá miestnosť, do ktorej sa po prebudení vyberiete. Napriek tomu sa v mnohých domácnostiach dizajn kúpeľne často nepodarí. Na čo sa zamerať?

Jedna farba velí všetkým

Keď vstúpite do svojej kúpeľne, koľko farieb vidíte? Je to zmes, ktorú nikto nepozná a ktorá nemá jednotnú myšlienku? Ak je vo vašej kúpeľni prebytok farieb, pravdepodobne sa ráno nebudete cítiť najlepšie. Už od rána budete mať toľko podnetov, že nebudete vedieť, čoho sa chytiť.

V kúpeľni by mala byť vždy jedna centrálna farba. Toto sa potom opakuje na viacerých miestach v miestnosti. Nesnažte sa pridávať ďalšie odtiene, len rozvíjajte túto myšlienku jednoty. Ako doplnkovú farbu použite napríklad bielu alebo krémovú.

Všade v drogériách

Udržať poriadok v kúpeľni, kde je nadbytok voľne stojacich predmetov, asi nie je úplne jednoduché. Namiesto šampónov a mydiel na okraji vane im nájdite lepšie miesto. Môžete napríklad použiť závesný drôtený systém alebo prehľadné police. Zvyšok vecí, ktoré nepoužívate vo vani, schovajte do skriniek. Opäť sa snažte zachovať v priestore kúpeľne len základné farby, nie zmes výrobkov, ktoré sú okamžite viditeľné.

Zlá údržba

Nie je nič horšie, ako keď si upratovanie kúpeľne necháte na víkend. Potom vám nezostáva nič iné, než si dať tú námahu a vyleštiť každý kút kúpeľne. Ak chcete, aby sa vaša kúpeľňa každé ráno cítila naozaj dobre, pustite sa do upratovania po každom kúpeli. Stačí prebehnúť handrou po sanitárnej keramike a obkladačkách a je hotovo. Nanešťastie, reprezentatívna kúpeľňa nie je samoúčelná. Dobrým riešením pre zaneprázdnených je objednať si pravidelné upratovanie bytu aj v čase, keď ste v práci. A nemusíte nič riešiť.

Ako je na tom vaša kúpeľňa? Vidíte tiež priestor na zlepšenie? Alebo ste už dosiahli stav, keď vám všetko vyhovuje?