Sucho záhrade neprospieva, niektoré rastliny ho ale ocenia
Bývanie

Sucho záhrade neprospieva, niektoré rastliny ho ale ocenia

Tento rok v lete sme sa opäť utvrdili v tom, že počasie je nevyspytateľné a že sa na žiadne ročné obdobie nemôžeme nijako pripraviť. Tento rok bolo nadmerne sucho, čo sa podpísalo na našich záhradách. Mnohí ľudia boli sklamaní z toho, že ich záhrada nebola plná farieb, ako tomu býva inokedy. Skrátka si však na svoju záhradu vysadili také rastliny, ktoré sa so suchom zrovna nekamaráti. Nabudúce vysádzajte radšej také rastliny, ktoré sú so suchom kamarátky. Že takéto rastliny neexistujú? Ale áno, existujú, a je ich skutočne veľa.

Dokonca mnohé z nich krásne farebne kvitne. Spomeňme si niekoľko rastlín, ktoré do záhonov môžeme vysádzať domnievajúc, že ​​nám pokvitnú a porastú, aj keď vonku bude sucho.

Levanduľa

So suchom si týka celá rada byliniek a pekná fialová levandule je medzi nimi. Levanduľa je bylinka, ktorá je úplne neprekonateľná. Nielen, že pomáha pri mnohých zdravotných problémoch, okrem toho má tiež doslova omamnú vôňu. Kríky levandule sú mrazuvzdorné, musia byť vysadené na slnečné stanovište, kde je zároveň dobre priepustná pôda.

Kavyl

Poznáte kavyl? Ide o rastlinu, respektíve sa jedná o zaujímavé trávy, ktoré sú určené na záhrady, kde vládne jednoduchá krása. Trávy vynikajú svojím dlhým a zároveň ľahkým kvetenstvom, ktoré dopĺňajú iné, farebne kvitnúce rastliny. Nepotrebujú toho veľa, len skutočne suché stanovište pripomínajúce stepi.

Muškáty

Muškáty sú počas leta obyvateľmi našich okenných parapetov. Ľudia na muškáty nedávajú dopustiť, sú skrátka najobľúbenejšie. Málokto si uvedomuje, že to sú zároveň rastliny, ktoré milujú sucho. Počas suchých slnečných dní bez vody bez problémov vydrží. Vyberajte však radšej odolnejšie druhy, ktoré vám budú na záhrade kvitnúť aj niekoľko dlhých mesiacov.

Rozmarín

Ako sme spomenuli, sa suchom si tykajú hlavne bylinky. Najmä rozmarín je bylinka, ktorú oceníte mať v lekárni aj v kuchyni. Nielen, že krásne vonia, ale tiež uľavuje od zdravotných neduhov. Miluje sucho, teda sa nemusíte trápiť neustálym zalievaním. Odpudí vám hmyz, ak ho budete na jeseň a zimu odpratávať zo záhrady do chodby.