Ako by mala vyzerať moderná kúpeľňa?
Bývanie

Ako by mala vyzerať moderná kúpeľňa?

Keď zariaďujete svoju novostavbu, dohliadate hlavne na to, aby bola moderná. Určite máte načítanú hromadu časopisov o bývaní, kde sa o ničom inom ako len o módnych trendoch vlastne nepíše. Inšpiráciu taky často beriete z filmov a seriálov, ktoré vás baví. Ovšem následné prenesenie nápadov nie je už tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Poďme si povedať, ako docieliť moderne vyzerajúce kúpeľne. 

Kúpeľňa je pre mnohých z náš oáza pokoja a relaxácie. Po náročnom dni si prajeme jediné, a to vliezť si do horúcej vane s penou a vziať si do nej obľúbenú knižku. K tomu si zapnete obľúbenú muziku, zapálite sviečky, aby ste navodili tú pravú, bezstarostnú atmosféru. 

Oveľa lepšie sa však v takejto vani budete cítiť vtedy, keď vaša kúpeľňa bude skutočne moderné. Poďme si teda povedať, ako na to, aby ste nemuseli zdĺhavo čítať kopu časopisov. 

Vaňa ako základ kúpeľne 

V modernej kúpeľni by nemala chýbať vaňa. Keď máte na výber a rozmýšľate nad tým, či si máte kúpiť sprchu alebo vaňu, rozhodnite sa pre vaňu. Síce sprcha šetrí vodu, ale vaňa je zase viac relaxačné. V modernej kúpeľni by mala byť vaňa uprostred miestnosti – kúpiť môžete vaňu napríklad na nožičkách alebo nejakú asymetrického tvaru. Dnes už nie je vhodná rohová masážna vaňa, ale skutočne taká, ktorá vám bude zdobiť stred kúpeľne. 

Veľké zrkadlo je nutnosť 

Zrkadlo ocenia hlavne ženy, ale ani páni by sa napríklad pri holení bez zrkadla neobišli. Zrkadlo by malo byť v modernej kúpeľni čo najväčší, žiadne malinké zrkadlo sa dneska už nenosí. 

Nezabudnite na francúzske okná! 

Všeobecne v celej modernej domácnosti by ste nemali postrádať francúzske okná. Sú to tá okná, ktoré sú od zeme až k stropu. Možno si hovoríte, že mať tak veľké okná v kúpeľni je hlúposť, pretože vám do kúpeľne každý uvidí, ale nie je to tak. Vždy si môžete zatiahnuť rolety. A v čase, keď tam nebudete, susedia uvidia len skutočne modernú kúpeľňu.