Ako osadíte jesenné hrantíky? Poradíme vám
Bývanie

Ako osadíte jesenné hrantíky? Poradíme vám

S príchodom jesene sa musíme pripraviť nielen na nižšie teploty, ale tiež sa musíme pripraviť na osadzovanie truhlíkov. Z okenných parapetov totiž budú miznúť obľúbené muškáty alebo ibišteky. Začína sa ochladzovať, čo mnohým rastlinám nerobí zrovna dobre. Nevešajte ale hlavu, vaše hrantíky nemusí byť prázdne. Ako sme spomenuli, väčšine kvetinám chladno neprospieva, ale väčšina nie sú všetky. Debničky nemusí byť počas jesene smutné, práve naopak. Osádzať ich môžete napríklad trvalkami, ktoré si s chladom v minulosti tykajú.

S osadzovaním jesenných truhlíkov začnite už teraz – počas septembra. To je ideálna doba na stávkovanie jesenných trvaliek do vonkajších hrantíkov, ktoré budú zdobiť vaše okenné parapety. Aj keď si myslíte, že kvetín nie je na výber veľa, opak je pravdou – na výber je napodiv veľa fantastických kvetov, ktoré vynikajú svojou pestrosťou a tiež tým, že znesú nižšie teploty. Aby ste nemuseli zdĺhavo pátrať na internete, prezradíme vám, aké trvalky do jesenných truhlíkov vysádzať.

Okrasná kel do jesenných truhlíkov patrí

Aj keď kel nemá nikto v láske, okrasná kel sa od tej k jedlu trochu líši. Tú si na rozdiel od kelu k jedlu rozhodne zamilujete, a to vďaka farebnosti a pestrosti. Do jesenných truhlíkov rozhodne patrí, o tom niet sporu. Navyše jej to na okenných parapetoch naozaj pristane! Dokáže zniesť teploty až mínus desať stupňov Celzia, okenné parapety tak môže rastlina zdobiť aj počas zimy, ak bude zima mierna. K dostaniu sú na trhu okrasné kelu vo farbe bielej, zeleno-ružové alebo v zeleno-fialovej.

Drátovec je jesenná elegán

Drátovec čiže krásnohlávek svojím vzhľadom pripomína trochu zimné rastlinu, ale jedná sa o jesenného krásavca, ktorý je trvalkou a ktorý nesmie chýbať v jesennom truhlíka. Pestuje sa ako solitér, dopĺňa pekne treba okrasné kapusty alebo vres. Pohodné sa však aj s chryzantémami alebo napríklad s sirôtkami, ktoré sa taky často vsádza do jesenných truhlíkov.