Mandarínkovej šupky nevyhadzujte. Môžu sa ešte hodiť
Zaujímavosti

Mandarínkovej šupky nevyhadzujte. Môžu sa ešte hodiť

Všimli ste si, ako príjemná vôňa vás zaleje vždycky, keď niekto okolo vás začne lúpať šťavnatej mandarínky? A viete, čomu za to vďačíme? Šupky mandarínok totiž obsahujú esenciálne oleje, ktoré dopomáhajú človeku zmierniť stres, nervové vypätie a efektívne odbúravajú aj únavu. To však nie sú jediná pozitíva, ktoré nám môžu šupky mandarínok priniesť.

Mnoho z vás určite doteraz nevedelo (bohužiaľ), k čomu všetkému sa dajú šupky mandarínok využiť, a preto ich bez váhania vyhadzujú do koša. Poďme si však povedať, ako ich využiť. Už nikdy potom nebudeme šupky od mandarínok vyhadzovať!

K čomu všetkému vám poslúži mandarínkovej šupky?

Šupky pôsobí pozitívne vo chvíli, keď človeka postihne nepríjemný a dráždivý suchý kašeľ. Na šupku stačí naliať dve lyžice vodky a nechať 7 dní pracovať. Potom konzumujte 2 kvapky rozpustené v malom množstve vody trikrát denne pred jedlom.

Aj s nádchou si za pomoci mandarinkových šupiek dokážete poradiť. Stačí ich zaliať vriacou vodou a ďalej inhalovať vystupujúce vodnú paru, ktoré infekciu vďaka svojim vlastnostiam veľmi rýchlo zlikvidujú. K tomuto postupu sa však neodchýľ iba v prípade, že nemáte zvýšenú teplotu.

Pleseň na nohách sa dá tiež vďaka mandarínkovým šupkám zvládnuť. Stačí si postihnuté miesto potierať čerstvú šupkou dvakrát denne a pleseň čoskoro úplne zmizne.

Zvýšený tlak a arytmia tiež nie sú ničím, s čím by vám mandarínkovej šupky nepomohli. Nádobu so šupkami je potreba zaliať tromi litrami vriacej vody, a to celé nechať niekoľko minút variť. Následne vývar z plameňa vyberiete a necháte na chvíľu odstáť. Potom už nezostáva nič iného ako si dopriať horúci kúpeľ s prímesou tohto vývaru, ktorá by mala trvať aspoň 15 minút. Vykonávať túto procedúru môžete napríklad každý druhý deň.

Nepodceňujte silu mandarínok a ich šupiek

Určite vás široké možnosti využitia šupiek prekvapili, že? Rozhodne nie ste prvými ani poslednými. Využite mandarínky ešte teraz, kedy sa ich sezóna pomaly, ale isto blíži ku svojmu koncu.