V akých destináciách zažijete nezabudnuteľné potápanie?
Zaujímavosti

V akých destináciách zažijete nezabudnuteľné potápanie?

Plánujete vyraziť na nevšedný dovolenku, na ktorej bude hrať prím potápanie? Chcete tento rok vyraziť na dovolenku, ktorá bude zaujímavá predovšetkým tým, že spoznáte podmorský svet, ktorý sa neotvára hocikomu? Potom pre vás máme tipy na zaujímavé miesta, ktoré sú vďaka potápanie preslávená. Poďme si niekoľko z nich prezradiť a zistite tak, kde zažijete nezabudnuteľné potápanie, na ktoré budete spomínať s radosťou.

Zanzibar

Ak chcete spoznať podmorský svet, prečo sa nevydať do Zanzibaru? Za zmienku tu stojí predovšetkým atol Mnemba, ktorý sa nachádza v najznámejšie chránenej časti celého Zanzibaru, a tak ho určite neminiete. Potápanie v tomto atole bude naozaj zážitkom, veď tu narazíte ako na morské ostrieže, tak na karnasy, tak aj na delfíny alebo žraloky slanovodné a lutjanus či útesníky.

Kajmanie ostrovy

Nevšedný potápanie zažijete tiež na Kajmanských ostrovoch, ktoré sú známe predovšetkým, že vám ponúkne spoznať mora v celej jeho nádhere a kráse. Odporúčame zvoliť k potápanie najmä Malý Kajman, kde budete plávať pozdĺž steny v Karibskom mori. V mori tak uvidíte nielen homáre, ktoré si radi dávate treba k večeru, ale tiež môžete uvidieť aj najrôznejšie druhy chobotníc alebo iné podmorské živočíchy.

Maledivy

Vôbec najkrajšie potápanie zažijete na Maldivách, ktoré sú napokon známe pre výskyt veľkého množstva žralokov, ktoré môžete pozorovať v bezprostrednej vzdialenosti. Ak chcete dodať potápanie istú dávku adrenalínu, potom bude potápanie so žralokmi na Maldivách to pravé. Samozrejme si na svoje prídu aj tí, ktorí radi pozorujú koraly. Tunajšie koralové útesy sú naozaj dych berúce.

Karibské more

Karibské more toho ukrýva veľa. Ak sa však budete potápať v Karibskom mori pri ostrove Saba, dočkáte sa nevšedného zážitku. Najväčšou atrakciou sú tunajšie podvodné veže, ktoré vytvorila sopečná aktivita.