Funkcie, ktoré zlepšia UX aplikácie
Zaujímavosti

Funkcie, ktoré zlepšia UX aplikácie

Pri vytváraní novej aplikácie je dôležitý používateľský zážitok (UX). To zahŕňa všetko, čo koncový používateľ vidí a zažíva pri používaní aplikácie – od štruktúry a obsahu až po rýchlosť načítania, funkčnosť a prehľadnosť. Aby bola mobilná aplikácia úspešná, musí používateľ ľahko nájsť to, čo potrebuje, a dostať sa k cieľu v čo najmenšom počte krokov a za čo najkratší čas. Aké funkcie by ste mali zvážiť, aby ste dosiahli najlepšie UX?

Prihlásenie áno, ale nie hneď

Mnohé aplikácie vyzývajú používateľov, aby sa zaregistrovali hneď po otvorení. Hoci je prihlásenie do aplikácie nevyhnutné, nenúťte zákazníka do nej hneď, určite si bude chcieť najprv pozrieť, čo mu aplikácia ponúka, a až potom si vytvorí účet. Keď príde čas na prihlásenie, ponúknite im možnosť nastaviť si profil jediným kliknutím, a to prepojením s účtom Google alebo profilom na sociálnej sieti.

Interakcia s používateľom

Nechajte používateľa zapojiť sa a komunikovať. Môžete im ponúknuť vyplnenie recenzií, online zákaznícku podporu, chat s inými používateľmi alebo zdieľanie svojich skúseností či nákupov na sociálnych sieťach. Pravidelne ich informujte o špeciálnych ponukách, predstavte im nový produkt alebo im pripomeňte blížiacu sa zľavu, skrátka, snažte sa maximalizovať interakciu medzi tým, čo ponúkate, a vaším zákazníkom.

Užitočné oznámenia

Push notifikácie môžu vašu aplikáciu vyzdvihnúť nad ostatné, ale aj pochovať medzi tisíckami konkurenčných produktov. V modernej aplikácii by rozhodne nemali chýbať, ale mali by sa používať s mierou. Zahltenie používateľa upozorneniami niekoľkokrát denne ho pravdepodobne odradí od používania aplikácie, preto sa snažte nájsť rovnováhu medzi dosahovaním cieľov a prínosom pre koncového používateľa.

Uistite sa, že aplikáciu môže používať každý

Off-line režim, prevod textu na reč a hlasové ovládanie sú prémiové funkcie, ktoré však pomôžu vašej aplikácii osloviť širší okruh používateľov. Aplikáciu budú môcť používať ľudia, ktorí nemajú trvalé pripojenie na internet, zrakovo postihnutí, vodiči a ďalší.