tunisko cestování
Zaujímavosti

Tunisko plné turistov. Cestovný ruch po rokoch rastie

Mnohé krajiny sa už niekoľko dlhých rokov zápasia s nedostatkom turistov. Jednou takou krajinou je aj Tunisko, ktoré sa dlhú dobu nemohlo pýšiť svojimi príjmy z cestovného ruchu, bohužiaľ. Ovšem ako sa hovorí, nič netrvá večne a po každej búrke prichádza slniečko. Aj Tunisko sa konečne dočkalo a dnes sa teší naozaj fantastickým výsledkom. Aby sme boli konkrétni, tak napríklad tuniskej príjmy len v prvej polovici roka vzrástli o štyridsať percent, a to konkrétne na viac ako pol miliardy dolárov (v prepočte sa jedná o necelých dvanásť miliárd korún). Čo je toho dôvodom, čo sa zrazu zmenilo? 

S chabým cestovným ruchom sa potýka nejedna krajiny sveta. Tunisko sa však medzi ne už neradí. Ako sme spomenuli, došlo k neuveriteľnému nárastu príjmov z cestovného ruchu, o čom informovali médiá tuniská vláda. Tá sa tiež pochválila receptom na tento úspech. 

Čo je tým tajným tajomstvom? 

Podľa všetkého hlavnú zásluhu na stále sa zvyšujúcich príjmoch z cestovného ruchu má najmä návrat európskych turistov, ktorí sem nejazdili z toho dôvodu, že sa pred tromi rokmi stali súčasťou či obeťami teroristických útokov. Od tej doby sa ľudia do Tuniska báli jazdiť, lenže ako sa situácia upokojila a teroristické útoky sa začali diať v iných kútoch sveta, ľudia sa rozhodli to s Tuniskom zase skúsiť. A neľutujú. A vláda samozrejme jasá. 

To je však to celé tajomstvo. Turisti sa skrátka z ničoho nič začali vracať do Tuniska, čo zvýšilo príjmy z cestovného ruchu. 

Teroristický útok pred tromi rokmi: 

Ako sme spomenuli, teroristický útok pred tromi rokmi bol skutočne dôvodom toho, prečo sa do Tuniska ľudia neodvážili jazdiť. Vtedy si teroristický útok vyžiadal šesťdesiat ľudských životov, bohužiaľ sa jednalo najmä o zahraničných turistov, ktorí už bohužiaľ nemohli ľutovať svojho kroku. Teroristický útok sa zaslúžil o neuveriteľný prepad.