OČEKÁVÁME MIMINKO
Bývanie

Očakávame bábätko a pripravujeme izbičku

Ste práve v očakávaní a už sa nemôžete svojho potomka dočkať? Priveďte ho na svet, kde už má svoj vlastný izbičku a kde sa skrátka bude cítiť nadmieru príjemne. Ak izbičku ešte nemáte zariadený, poradíme vám, do akých farieb izbičku zariadiť či n a čo nezabudnúť. V súčasnej dobe na trhu nájdete hromadu krásnych vecí pre bábätko, ktoré si by si najradšej zakúpili aj tí, ktorí bábätko nemajú. Ak ste však teraz v očakávaní, nič vám nebráni v tom, aby ste si roztomilé veci do detskej izbičky začali kupovať. 

Aká farba je teraz in? 

Začnime vymaľovaním detskej izbičky. Aj v tomto smere sa menia módne trendy. Ešte donedávna sa múru detskej izby vymalovávaly do takej farby, akého pohlavia bude dieťatko. Dnes je však veľmi populárny to, že rodičia si nenechajú povedať pohlavie dieťaťa. Potrebujú stene detskej izby vymaľovať do nejakej neutrálne farby, ktorá by však bola štýlová a moderná. 

Takou farbou je napríklad farba šedá, ktorá je dnes populárne. Ľudia si nechávajú múru maľovať do šedej farby aj v obývacích izbách alebo spálňach, v detských izbách to však vyzerá vysoko štýlovo a moderne. Do rovnakej farby potom zariaďte celú detskú izbičku. Povolená je kombinácia bielej a čiernej, pekne však vyzerajú aj spoločne so šedou aj farbičky typické pre konkrétnu pohlavia, ako je modrá alebo ružová. 

Aké zariadenie by nemalo v izbičke chýbať? 

Pri zariaďovaní domácností sa zameriavajte najmä na niekoľko zariadení nevyhnutných pre detskú izbičku. Máme na mysli detskú postieľku, ktorú dnes môžete zakúpiť s nebesami či bez. Nezabudnite na prebaľovací pult, ktorý dnes môžete zakúpiť v mnohých funkčných prevedeniach. Prebaľovacie pulty dňa slúži aj ako drobné komody alebo vkusné poličky na hračky. 

Súčasťou detského izbičky by mala byť aj menšie detská skriňa na detské oblečenie, plienky a iné podobné veci, pre ktoré nechcete chodiť cez polku domu. Izbička doladí vkusné koberčeky a závesy, prípadne samolepky na stene rôznych tvarov.