Priatelia sa v máji vracia na obrazovky. Prídu si na milióny
Zaujímavosti

Priatelia sa v máji vracia na obrazovky. Prídu si na milióny

Na televíznych obrazovkách nám dnes a denne púšťa zaujímavé seriály a relácie. Zatiaľ čo niektoré nás nijako neosloví, iné nás osloví natoľko, že je sledujeme prakticky dnes a denne. K týmto seriálom patrí napríklad aj kultový seriál Priatelia, ktorý sa pýši milióny, ak nie miliardami fanúšikov po celom svete. Aj keď je seriál na televíznych obrazovkách už dvadsaťpäť rokov, rovnako sa radí k najsledovanejším reláciám súčasnosti. A keďže tento rok Priatelia oslávili dvadsaťpäť rokov vysielania, pripravili si herci spoločne s tvorcami seriálu pre fanúšikov prekvapenie.

Ak ste fanúšikom seriálu Priatelia, iste už viete, o čo sa jedná. Samozrejme to nie je žiadne ďalšie nadväzovanie, nie je to tiež žiadny celovečerný snímku, ale je to predovšetkým talkshow, počas ktorej herci zaspomínajú na to, aké bolo natáčanie a ako sa im pred rokmi spoločne hralo pred jednou kamerou.

Herci si prídu na milióny

Špeciál, ktorý je natočený konkrétne pre HBO Max, sa bude vysielať počas tohtoročného mája a bude tak akousi bodkou za dvadsiatimi piatimi rokmi, zároveň to bude začatí ďalších spoločných sledovaných rokov. Počas talkshow si herci prídu naozaj na milióny, ale neprídu si na také sumy, aké dostávali za epizódy v posledných sériách. Vtedy herci dostávali desať miliónov za epizódu, teraz každý dostane po niekoľkých miliónoch korún.

Je však pravdou, že herci naďalej ťaží aj z predmetov, ktoré sú s Priateľmi spojené a ktoré sa neustále vydávajú, kupujú a vyrába. Každým rokom si každý z hercov príde na dvadsiatich miliónov dolárov, čo je akási provízie z toho, čo sa vydá a predá v spojení so značkou Priatelia.

Prvá epizóda sa odvysielala v roku 1994

Seriál je na televíznych obrazovkách naozaj dlhých dvadsaťpäť rokov. Jeho vôbec prvá epizóda sa odvysielala v roku 1994. Na televíznych obrazovkách bol seriál dlhých desať rokov, potom sa odvysielala posledná epizóda, ktorá bola tou 236ou.