lázně luhačovice
Zaujímavosti

Najväčšie kúpele na Morave? jednoznačne Luhačovice

Luhačovice patrí k 4. najväčším kúpeľom u nás. Liečia sa tu ľudia s dýchacími problémami, s cukrovkou, s problémami tráviaceho ústrojenstva či pohybového aparátu. Kúpele sú známe najmä svojimi minerálnymi liečivými prameňmi, ktorých je tu naozaj dostatok. Vďaka nim prúdi do Luhačovíc stovky návštevníkov z mnohých kútov sveta. 

zázračné pramene 

V Luhačoviciach nájdete veľa už spomínaných minerálnych prameňov, ktoré majú na telo blahodárne účinky. Medzi ne patrí napr. Ottovka, Aloiska, prameň Dr. Šťastného alebo najznámejší prameň Luhačovíc – Vincentka. Pre svoj vysoký obsah minerálnych látok patria pramene k najúčinnejším prameňom v Európe. 

Luhačovice nie sú len kúpele 

Luhačovice nie sú iba liečebným centrom, ponúka aj relaxáciu v podobe wellness, masáží, minerálnych kúpeľov, sáun či relaxačných zábalov. Tiež tu nájdete bohatý kultúrny život, kedy sa v Luhačoviciach každý mesiac konajú významné kultúrne podujatia. Majú tak široké využitie naozaj pre každého. Tiež si pri návšteve určite nezabudnite dať tradičné kúpeľné oplátky, ktoré sú pre Luhačovice tak typické.