Tri najslávnejšie pešej púte sveta. Poznáte ich všetky?
Zaujímavosti

Tri najslávnejšie pešej púte sveta. Poznáte ich všetky?

Človek má na svojom wish liste celý rad miest, ktoré chce navštíviť. Zatiaľ čo niektorí túžia po návšteve najromantickejšieho mesta na svete, iní chcú preskúmať všetkých sedem divov sveta. Nájdu sa však medzi nami aj turisti, ktorí chcú prejsť všetky púte sveta. Ak sa radíte k milovníkom turistiky, určite viete, aké pešie púte sveta patrí k najslávnejším. A ak nie, vybrali sme pre vás tri najslávnejšie pešie púte, po ktorých sa môžete vydať.
Ak zvažujete, kam sa tento rok vydáte, odporúčame navštíviť krajine, kde majú jednu z najslávnejších peších pútí na svete. Ako sme spomenuli, prinášame vám tri z nich, ktoré vám úplne zmení pohľad na svet i na život ako taký.

Púť do Mekky

Moslimovia v rámci svojho náboženstva sa musí do Mekky vydať minimálne raz za život. Nechajte sa nimi inšpirovať a vydajte sa po tejto vôbec najznámejšie pešej púti taky. Samozrejme pretože nie ste moslimom, nemusíte vykonávať všetko, čo vykonávajú oni pri tejto púti (máme na mysli napríklad vyholení hlavy alebo tiež obetovanie zvierat). Keďže je samotná Mekka pre nemoslimov uzavretá, čaká vás len príjemná púť k mestu.

Keď budete v Španielsku

Španielsko je v súčasnosti pomerne atraktívne destinácie. To napokon neznamená, že sa tu musíte len váľať na pláži alebo objavovať tunajšie pamätihodnosti. V Španielsku sa napríklad môžete vydať aj po pešej púti nazvanej El Camino de Santigo, čo je chodník známa tiež ako cesta svätého Jakuba. A jedná sa o pravdepodobne najslávnejšej moderné pútnické cestu. Za posledných tisíc rokov sa nijako nezmenila, aj to je veľmi atraktívny zistenie.
Do Nórska za starú kráľovskú cestou svätého Olafa
Jednu známu pešiu púť majú tiež v Nórsku, kde sa môžete vydať po starej kráľovskej ceste svätého Olafa. Ide o zhruba 400 kilometrovú trasu, teda to nie je výlet na víkend.