Čo vysadiť do záhrady? Dajte šancu hosťa-cudzinca nenáročné rastline
Bývanie

Čo vysadiť do záhrady? Dajte šancu hosťa-cudzinca nenáročné rastline

Rozhodli ste sa tento rok svoju záhradu urobiť trochu inú, krajší? Premýšľate nad tým, že ju osadíte hromadou krásnych rastlín, ktoré sú známe tým, že sú nenáročné, no po dizajnovej stránke dokonalé? Tento rok urobte svoju záhradu inú, zaujímavejšie a výnimočnejšie, a to vďaka nenáročnej rastline menom hosťa, ktoré sa tiež inak hovorí bohyška alebo funkie. Je to veľmi krásna rastlina zabydlující sa hlavne v mestských alebo tiež vo vidieckych záhradách, amatérski pestovatelia budú z nej úplne nadšení, pretože je naozaj nenáročná. 

Hosty čiže tiež hostí sa stali hlavne v poslednom desaťročí nepostrádateľnou súčasťou záhrad. Sú obľúbené hlavne pre svoju rozmanitosť, veď ich existuje viac ako štyristo odrôd. Každý si tak do svojej záhrady vysadia tú odrodu, ktorá je jeho srdcu najmilšie. Aj vďaka svojej rozmanitosti sa dnes jedná o najpredávanejšie a zároveň o najžiadanejšie trvalku. 

Čo hosťa potrebuje k svojmu spokojnému rastu? 

Čo sa týka hostí ako také, ku svojmu spokojnému a bezproblémovému rastu toho toľko nepotrebuje. Miluje vlahu, občas ju prihnojte. Ak však občas na zaliatie zabudnete alebo ju nepřihnojíte dostatočne, nič sa nestane – dokáže pekne rásť aj v podmienkach, ktoré pre ňu nie sú ideálne. 

Hosťa je veľmi podobná Francouzkám – aj o tých sa hovorí, že čím sú staršie, tým sú krajšie. Hosťa tiež krásni s pribúdajúcim vekom, jej listy môžu byť až čtyřiceticentimetrové. 

Aké odrody sa kupujú najčastejšie? 

Ak by vás zaujímali aktuálne najatraktívnejšie a najviac kupované odrody, prezradíme vám to. K najčastejšie vydaným odrodám patrí bezpochyby zelenolisté odrody, ktoré skvele rastú tak na svetle, tak v tieni. Taktiež žlutolisté a biele panašované odrody sú obľúbené, kupujú sa taktiež sivé až modrolisté odrody, ktoré sú zase jedinečné. 

Pre akú odrodu sa rozhodnete vy?