Ako Facebook ovplyvňuje naše životy? Budete prekvapení, kam všade sa vkradol!
Zaujímavosti

Ako Facebook ovplyvňuje naše životy? Budete prekvapení, kam všade sa vkradol!

Facebook je bezpochyby najznámejší a najpoužívanejší sociálnou sieťou na svete. Jeho využívanie je bezplatné a vytvorenie používateľského profilu trvá len pár minút. Na Facebooku môžete komunikovať so svojimi priateľmi a podeliť sa s nimi o svoje zážitky, dôležité životné udalosti (napr. Počiatok vášho nového vzťahu, týždenné výročie, dvojtýždňový výročie, …) a vlastne o všetko, čo vás napadne. Niet divu, že sa táto sociálna sieť pyšní miliardou a pol aktívnych užívateľov. Vidieť ich môžete všade okolo seba- tie postavičky zadávajúcich neúnavnými prstíky do telefónov, ktoré sú múdrejší ako ich majitelia. Mamičky na detských ihriskách, ktoré „lajkují“ fotky svojho obľúbeného herca z Ordinácia v ružovej záhrade, zatiaľ čo ich milé deti jedia píseček znečistený divokým životom zvierat i obyvateľov mesta. Za zmienku stojí tiež slečny, ktoré pred začatím konzumácia svojho kávového nápoja a zákuskov prednáša vetu: „Počkaj, odfotím to a dám na face.“ Facebook skrátka ovplyvnil celú spoločnosť. Kde môžete jeho vplyv pocítiť? 

Rodina a vzťahy 

Rodinné udalosti sa v súčasnej dobe často nezaobídu bez cinkanie ohlasujúci prichádzajúcu správu alebo upozornenie z onej sociálnej siete. Deti sa snažia spoločne trávené chvíle s rodičmi čo najskôr odbiť, aby sa opäť mohli upnúť na svoje mobilné telefóny. 

Partnerské vzťahy sa premietajú na Facebook, rovnako ako sa Facebook premieta do nich. Zverejňovanie miliónov fotiek, urobených pri spoločne strávených chvíľach je veľmi neosobné, ale život dnešných párov sa bez toho mnohokrát nezaobíde. 

práca 

Od doby Facebooku je oveľa ťažšie udržať pozornosť pri práci. Táto sociálna sieť sa stala perfektným prokrastinačním prostriedkom. Miesto práce potom riešite raňajkách ostatných, prezeráte si príspevky ľudí, ktoré mnohokrát vlastne ani nepoznáte. 

Nenechajte Facebooku výrazne ovplyvňovať vaše životy. Naučte sa povedať dosť a majte svoj život pod kontrolou. Ak budete túto sieť používať primerane, môžete si užiť výhod, ktoré prináša a zároveň sa venovať všetkému krásnemu, čo ponúka reálny život.