Tipy pre pestovanie zeleniny. Vypestujte si šťavnatá paradajky a skvelé uhorky
Bývanie

Tipy pre pestovanie zeleniny. Vypestujte si šťavnatá paradajky a skvelé uhorky

Záhradkárska sezóna už dávno vypukla, čo znamená, že sa rad pestovateľov zeleniny snaží o vypestovanie tej najkrajšej zeleniny, ktorá bude zároveň nechutnejšie široko ďaleko. Zatiaľ čo niektoré druhy zeleniny sa už mohli pestovať počas apríla, na niektorú zeleninu si museli záhradkári počkať až do mája, pretože až v máji došlo k ustáleniu teplôt a nehrozili ranné mrazíky, ktoré by boli napríklad pre uhorky alebo paradajky doslova smrtiace. V prípade, že ste sa tento rok tiež odhodlali zasadiť si naozaj báječnú zeleninu, prezradíme vám niekoľko tipov, ktoré vám môžu s pestovania naozaj šťavnaté a chutné zeleniny.

Vždy vyberte vhodné miesto

Zo všetkého najdôležitejšie je výber správneho miesta. Na rovnakom mieste by sa dva roky po sebe nemal pestovať ten istý druh zeleniny. Aby bola zelenina lahodná, miesto by malo byť dostatočne slnečné a tiež čo najbližšie ku kuchyni, aby ste si pre zeleninu nemuseli zrovna ďaleko chodiť, keď budete variť obed či večeru.

Pripravte si cestičky

Pri sadení zeleniny myslite na cestičky, vďaka ktorým si nebudete šliapať na zasadenie zeleninu. Nemusíte je vysypávať kamením, stačí, keď je poriadne výšľapu, aby boli viditeľné aj po poriadnom daždi.

Výber semien nepodceňujte

Aby ste sa dočkali naozaj krásne a bohaté úrody, je dôležité nepodceniť výber semien, z ktorých zeleninu pestujete. Odporúčame do záhonov skombinovať zeleninu a bylinky či iné rastliny, ktoré majú silu privolávať opeľovače, ktoré sú škodlivé pre škodcov, ktoré napadajú zeleninu. Ak sa však rozhodnete urobiť v záhone taký mix rastlín, dobre zvážte, aké rastliny sa k sebe hodia. Za nás vedú paradajky s bazalkou alebo kel s aksamietnice.

O rastliny správne starajte

Správna starostlivosť je samozrejme základom veľké úrody. Ak budete o rastliny správne starať, ak ich budete dostatočne a zavčasu zalievať, prípadne je množiť podľa potreby, razom sa dočkáte naozaj chvályhodné úrody. Na pomoc si vezmite si organický kompost, ktorý vie pôdu vyživiť a dokonca ju udržiava aj vlhkú.