Tri najčastejšie chyby pri randenia
Zaujímavosti

Tri najčastejšie chyby pri randenia

Rovnako ako akákoľvek iná schopnosť, aj randenie vyžaduje tréning. Väčšinu ľudí však neteší predstava, že by týmto tréningom mali stráviť celé týždne, mesiace alebo dokonca roky. A aj keď to skúsi, často zistia, že je po prvých pár zlých rande opustí nadšenie. Preto sa spoločne pozrime na najčastejšie chyby v randenia, nech viete, čoho sa do budúcna snažiť vyvarovať.

Ste závislí na zoznamovacích aplikáciách a zoznamkách

Zoznamovať sa s ľuďmi na populárnej zoznamke či aplikáciu je veľmi vzrušujúce. Ale zároveň aj nebezpečné, pretože vedie k myšlienke, že máme neobmedzené možnosti výberu. To však nie je pravda. Keď si ľudia myslia, že vo výbere neexistujú žiadne hranice, často snahu vzdávajú vopred alebo svoju pozornosť venujú viacerým ľuďom naraz, ale ani jednému poriadne. Skúste sa poobzerať po naozajstnom prepojení s iným človekom a nežonglovat na každom prste desať potenciálnych partnerov.

Zdieľate príliš veľa informácií

Kedysi platilo, že hovoriť na prvom rande o príliš osobných veciach (ako napríklad o minulých partneroch) je tabu. V dnešnej dobe to však ľudia dopracovali oveľa ďalej. Je bežné posielať či naopak vyžadovať intímne fotografie, než sa vôbec stretnete osobne. Je oveľa ľahšie druhého sledovať na rôznych sociálnych sieťach. Počkajte teda na osobné stretnutie, než sa intímne zblížite, a svoje sociálne siete si nechajte spočiatku pre seba.

Pravidelne začínate vzťahy na diaľku

Niekedy sa dlhé vzdialenosti nedokážete vyhnúť a vzťah napriek tomu môže fungovať. Ale ak týmto spôsobom zahajujete vzťah, je takmer nemožné, aby sa z neho stalo niečo skutočného. Ak ani jeden z vás nemá čas či financie toho druhého pravidelne navštevovať, tieto online a diaľkové „vzťahy“ vám tak akurát zabráni v tom nájsť skutočné spojenie s človekom z vášho okolia.

Vyhnite sa spomínaným chybám a zažite dokonalé rande, na ktoré budete radi spomínať a ktoré povedie k ďalšej schôdzke.