Čo hrá úlohu pri výbere zamestnania?
Zaujímavosti

Čo hrá úlohu pri výbere zamestnania?

Zmena zamestnania je niečo, čo v poslednej dobe stretáva nejedného z nás. Ponuka pracovných pozícií je totiž naozaj obrovská, a tak mnohí neváhajú a vrhajú sa priamo po hlave do nového zamestnania, ktoré im ponúka celý rad výhod a benefitov. Samozrejme len za benefity sa ľudia neženú. Podľa posledných prieskumov hrá úlohu pri výbere zamestnania niekoľko vecí. Viete, akých?

Hodnotenie firiem je dôležité

Prvá vec, na ktorú sa uchádzači o prácu pozerajú, je hodnotenie firiem, respektíve firemné skúsenosti. Ľudí zaujíma to, ako sú firmy hodnotené, čo si o nich myslia ich zamestnanci alebo klienti. Človeku to dá istý obrázok o firme, v ktorej sa chce uchádzať o pracovnú pozíciu. A samozrejme je to podobné, ako keď sa zamestnávatelia pozerajú na potencionálnych zamestnancov, ktorí poslali do firmy životopis. Kým oni schádza sociálne siete, možní budúci zamestnanci zase čítajú hodnotenia firiem a firemné skúsenosti, ktoré často hovorí za všetko.

Benefity

Ako už bolo vyššie naznačené, ľudia sa v poslednej dobe zaujímajú aj o ponúkanej benefity. Mnohé prieskumy dokonca ukazujú, že benefity sú pre niektoré ďaleko dôležitejšie ako platové ohodnotenie. Keďže si v dnešnej dobe zamestnanecké krízy chcú firmy udržať svojich zamestnancov, sú ponúkané také benefity, o akých sa predtým ani nesnívalo. K najobľúbenejším benefitom samozrejme stále patrí trinásty a štrnásty plat, okrem iného sú však atraktívnymi benefitmi tiež príspevky na dovolenku, na dopravu, tiež príspevky na knihy či šport.

Plat samozrejme hrá taky svoju úlohu

Aby ste si však nemysleli, že na plat sa dnes už zabúda, nie je to samozrejme tak. Aj platové ohodnotenie je pre uchádzačov o zamestnanie stále dôležité, ľudia skrátka z niečoho žiť musí. Navyše stále sa zdražujú nájmy a samozrejme aj potraviny, a tak len málokto chce pracovať za minimálnu mzdu.