Ako na škvrny aneb predstavujeme najlepšie čističe škvŕn
Bývanie

Ako na škvrny aneb predstavujeme najlepšie čističe škvŕn

So škvrnami sa v domácnosti stretávame doslova denne. Niekedy sa s nimi stretneme v obývacej izbe, kedy ich nájdeme na pohovke a kde za nimi stojí ušpinené ručičky najmenších členov domácnosti. Inokedy sa so škvrnami stretneme napríklad v kúpeľni, kde sme škvrny spôsobili pri farbení hlavy. Keďže sú škvrny naozaj súčasťou našich domácností, mali by sme vedieť, ako s nimi bojovať, ako sa ich prípadne zbaviť. Väčšina ľudí ide ihneď do obchodu pre najviac chemický odstraňovač škvŕn, ktorý rovnako nakoniec nepomáha, iní však vedia, že existuje niekoľko čističov škvŕn, ktorí sú síce krapet zvláštni, ale ktorí sú naozaj veľmi efektívne.

Mnohé podivné odstraňovače škvŕn máme vo svojich kredencoch. Spomeňme si niekoľko takých rýchlych pomocníkov, ktorí nám pomôžu zbaviť sa škvŕn, ktoré nás v domácnosti bohužiaľ často sužujú.

Mlieko

Jedným takým odstraňovačom škvŕn je rozhodne mlieko. Mlieko je unikátny pomocník najmä v prípade, že ste našli na oblečení alebo inde atramentovú škvrnu. Aby ste sa škvrny zbavili, stačí, keď daný kúsok oblečenia alebo čohokoľvek iného namočíte do mliečnej kúpeľa. Mlieko by malo byť teplejšie a oblečenie by v ňom malo ležať zhruba dve hodiny.

Lak na vlasy

Každá žena má vo svojej kúpeľni lak na vlasy. Pravdou ale je, že práve lak na vlasy môžete využiť aj na škvrny, nie len na zafixovanie vášho účesu. Lak na vlasy vyčistí napríklad škvrny, ktoré zanechala na oblečenie alebo na pohovke propiska, čo sa stáva veľmi často. Škvrnu postriekajte lakom na vlasy a čistým savým handričkou škvrnu vysušujte, nedrhnite.

Pena na holenie

Ako v dámskej, tak v pánskej poličke v kúpeľni by sme našli penu na holenie. Nemusíte sa s ňou však len holiť, je to vynikajúci pomocník pri odstraňovaní nepekných škvŕn. Napríklad ak sa vám podarilo otlačiť na oblečenie alebo pohovku make-up či iné podobné líčidlo, stačí škvrnu potrieť penou na holenie, ktorú necháte uschnúť. Oblečenie alebo poťahy potom len vyperte.